Podvodné přihlašovací stránky

V posledních dnech se počítačoví útočníci zaměřili na šíření odkazů na podvodné přihlašovací stránky internetového bankovnictví české banky, aby získali přístupové údaje k účtům. Chceme vás upozornit, abyste byli obezřetní při přihlašování ke svým účtům a důsledně kontrolovali adresní řádek prohlížeče, že jste na správné přihlašovací stránce.

20. 2. 2018 16:00

Útočníci šíří podvodný odkaz například pomocí podvržených e‑mailových zpráv. Po kliknutí na odkaz se zobrazí podvržená přihlašovací stránka, která má napodobit vzhled pravé přihlašovací stránky a donutit oběť, aby zadala své přihlašovací údaje – uživatelské jméno a heslo (v případě KB pak jde o vložení certifikátu).

Poté, co útočník tyto údaje získá, snaží se získat přístup k mobilnímu telefonu. Pokud používáte chytrý telefon, je nutné být obezřetný při instalaci aplikací. Útočník totiž svou oběť zmanipuluje k instalaci podvodné aplikace, která pak bez vědomí uživatele přeposílá autorizační SMS kódy útočníkovi, který získá plný přístup k účtu.

  • nikdy neklikejte na odkazy v nevyžádaných a podezřelých e‑mailech
  • důsledně kontrolujte adresní řádek prohlížeče, že jste na správné přihlašovací stránce
  • nikdy nepovolujte ve svém chytrém telefonu instalaci aplikací z neznámých zdrojů a vždy využívejte oficiální aplikační obchody – Google Play nebo Apple Store
  • chraňte svůj počítač pomocí nástroje IBM Trusteer Rapport, který vás ochrání před finančními viry

V případě jakéhokoliv podezření nebo nejistoty nás kontaktuje na 955 551 552 nebo mojebanka@kb.cz.