Upozornění na podvodné e-maily Phishing 24. 03. 2022

Vážení klienti,
chtěli bychom vás upozornit na novou hrozbu. Některým klientům Komerční banky přišly v nedávné době podvodné e-maily, které se tváří jako jakási chyba aplikace Mobilní banky. Klient je vyzýván k reakci na podvodný odkaz, kde po něm mohou být vyžadovány citlivé údaje.

24. 3. 2022 13:00

Na odkaz neklikejte a tento e-mail smažte! Komerční banka oznámení tohoto typu nerozesílá a aktualizaci dat touto formou samozřejmě nevyžaduje. Doporučujeme vám neotevírat žádné e-maily z neznámého zdroje (viz podezřelá adresa odesílatele), neklikat na neznámé odkazy v nich uvedené a nevyplňovat přihlašovací údaje či údaje o platební kartě. U podobných e-mailů také doporučujeme kontrolovat adresu odesílatele a řídit se dalšími pokyny z bezpečnostního desatera.

Zároveň bychom na vás rádi apelovali, abyste zejména v tomto čase obzvláště věnovali pozornost tomu, které operace potvrzujete ve svém KB klíči, a to hlavně v situacích, kdy vás k tomu někdo vyzývá při telefonickém hovoru s nabídkou investic, při prodeji zboží na inzertním portále a podobně.

podvodný email

Zjistěte víc o tom, jak můžete chránit svůj počítač.

Pokud jste podobný e-mail dostali, otevřeli ho, případně klikli na odkaz v něm, neprodleně kontaktujte naši Klientskou linku internetového bankovnictví na tel: 955 551 552 nebo nám napište na mojebanka@kb.cz.

Vaše Komerční banka, a.s.