KB SymphoSix

Podporujeme mladé umělce a na hudební scénu posíláme novou hvězdu

Aktuálně

Nenechte si ujít vystoupení kapely KB SymphoSix na festivalu Rock for People 15. 6. 2022 od 21:30, které bude představovat pomyslné vykročení skupiny na českou hudební scénu.

Po dlouhém zkoušení se všichni těší na stage a na to, až dostanou zpětnou vazbu v podobě energie od diváků. „Všichni doufáme, že se naše vystoupení na Rock for People bude líbit a začneme obsazovat další termíny v našem kalendáři. Rádi bychom projekt postupně posouvali, spojili se s různými performery, od zpěváků, tanečníků až po laser show,“ doplňují členové KB SymhoSix.

O projektu

KB SymphoSix je jedinečná talentová show, která svým formátem nemá na české hudební scéně obdoby. Jejím prostřednictvím se nám podařilo navázat na naši již tradiční podporu české hudební scény a zároveň pokračovat v hledání nových cest i pohledů na ni.

Na podzim roku 2019 jsme začali hledat mladé muzikanty ve věku 18 – 35 let otevřené různým hudebním žánrům a s chutí na sobě pracovat, abychom je spojili v originální a umělecky atraktivní soubor. Po úspěšném castingu jsme vybrali šestici, která vytvořila sestavu nové hudební kapely, v níž jsou zastoupené bubny, housle, klavír, saxofon i akustická kytara.

Vykročit správným uměleckým směrem a dobře se připravit na plánovanou profesionální hudební dráhu a společná vystoupení pomohli mladým muzikantům respektovaní mentoři. Náš projekt podpořili DJ, choreograf a trenér Robin „Fuuse“ Šeba, respektovaný hudebník a člen skupiny Lucie Michal Dvořák, producent Ossama Verse-Atile Hussain a ředitelka PKF - Prague Philharmonia Kateřina Kalistová

Umělecký počin i jeho jednotlivé členy představila v roce 2021 třídílná dokumentární série TV Óčko. Pomyslným vrcholem celého projektu pak byla virtuální show vysílaná na této stanici. Nové hudební těleso se při této příležitosti představilo společně s jedním ze svých mentorů, PKF - Prague Philharmonia, kterou Komerční banka rovněž dlouhodobě podporuje.

Propojením světa symfonické a elektronické muziky jsme ukázali, že oba hudební směry čerpají z přirozeně pozitivní energie hudby a stírají tak pomyslné hranice mezi jednotlivými žánry. Nejen proto je podpora a zviditelnění těchto zajímavých uměleckých projektů pro nás cestou, jak pomoct české hudební scéně k vytvoření její budoucnosti.

Naše spolupráce

KB SymphoSix jsme realizovali ve spolupráci s TV Óčko. Navázali jsme tak na naše úspěšná partnerství z předchozích projektů z hudební oblasti, jako byl např. projekt KB Acustic stage nebo KB band academy.

Představení hudebního projektu KB SymphoSix

Video je vložené z YouTube a nastavení cookies na našem webu se na něj nevztahuje. Pokud ho přehrajete, YouTube může informace z vašeho prohlížeče sbírat, i když jste cookies na kb.cz nepřijali.