Rock for People

Jsme hrdým generálním partnerem unikátního hudebního festivalu
Rock for People

Dlouhodobé partnerství KB a Rock for People

Sedmý společný ročník Rock for People za podpory Komerční banky jako generálního partnera a dvacátý sedmý od svého založení se konal 8.-11. června 2023 v Hradci Králové. Festival, jehož první ročník se uskutečnil v srpnu roku 1995 v Českém Brodě za účasti tisícovky návštěvníků, letos přišlo navštívit 37 tisíc fanoušků. O letošním ročníku lze hovořit jako o tom největším a to jak z hlediska návštěvnosti, velikosti zahraničních hvězd, množství doprovodného programu a dalších aktivit v areálu nebo třeba druhů piv a food nabídky. Komerční banka letos nabídla návštěvníkům unikátní prostor v podobě KB FutureFest zóny i pořad Rock for People zblízka očima České televize, díky kterému měli možnost nahlédnout do dění festivalu i diváci u televizních obrazovek.

Jaký byl RFP 2023?

Areál byl koncipován až na 40 tisíc návštěvníků a nabídl kromě 130 koncertů a dalších zážitků v podobě doprovodného programu i nadstandardní komfort a vizuální zpracování prostoru.

Letošní ročník festivalu Rock for People přinesl kromě headlinerů Slipknot, Machine Gun Kelly, The 1975 a MUSE řadu extrémně povedených vystoupení, mezi které jednoznačně patří Billy Talent, Papa Roach, Nothing But Thieves, Palaye Royale, Mod Sun, Stand Atlantic nebo Alice Merton.

PKF – Prague Philharmonia zvedla publikum k tanci


Velký úspěch sklidil koncert orchestru PKF – Prague Philharmonia, kterého je Komerční banka generálním partnerem a přizvala jej na festival. Soubor Clarinet Factory vystoupil pod vedením dirigenta Marko Ivanoviče. PKF - Prague Philharmonie vystoupila na festivalu hned dvakrát. Druhý koncert se konal na malé Solar stage o půlnoci ze čtvrtka na pátek, kde vystoupilo smyčcové kvarteto.

Budoucnost festivalů KB FutureFest 2030

Zóna Komerční banky a Visa se stala místem, kde návštěvníci trávili nejvíce času, což potvrdila i heat mapa festivalu získaná prostřednictvím dat z festivalových náramků. Prezentace udržitelných řešení a aktivit nastínila návštěvníkům budoucnost festivalů a outdoorových akcí a potvrdila závazek Rock for People: stát se jedním z nejudržitelnějších festivalů v Evropě.

Reuse materiály a udržitelné prvky, atraktivní živý program na dvou scénách a prostor zcela energeticky soběstačný. Unikátní fotovoltaický sytém poháněl Solar stage a vodíkový generátor nabíjel další část areálu včetně Conference stage.  

Zóna, která nabídla za čtyři festivalové dny nespočet inspirujících přednášek a vystoupení, sklidila u návštěvníků velký úspěch. Mezi vystupujícími byli například Lukáš Hejlík, Toy Box, Prokop Pithart, Ben Cristovao, Ferdinand Leffler, Taste of Prague nebo Jitka Haubová, která představila inovace v módě a šaty vyrobené ze skleníkových plynů s návrhářem značky LAFORMELA a produktovým studiem IMMINENT. 

Hotovost nepřijímáme!

Rock for People 2023 byl opět ve spolupráci s NFCtron kompletně cashless. Náramek s NFC čipem byl jediným platebním nástrojem na festivalu a zároveň i vstupenkou. Benefitem pro návštěvníky z řad klientů Komerční banky přímo na festivalu bylo rychlé odbavení formou fast tracku nebo vlastní dobíjecí místo v zóně Komerční banky, kde si držitelé karty KB Visa mohli dobít festivalový náramek s bonusem až 200 Kč.

Šest dní před otevřením bran festivalu bylo možné na pobočce Komerční banky na Václavském náměstí vyměnit vstupenku za festivalový náramek a dobít si jej s finančním bonusem pro prvních 100 návštěvníků nebo při platbě kartou KB Visa. Na pobočku dorazilo 660 festivalových fanoušků.

Těšíme se na viděnou 13. – 15. června 2024 v Hradci Králové!

O partnerovi

Rock for People je jeden z největších českých rockových hudebních festivalů. Jeho první ročník se uskutečnil v srpnu roku 1995 na atletickém stadionu v Českém Brodě a na několik kapel se tenkrát přišla podívat tisícovka návštěvníků. Několik posledních let se festival koná na letišti u Hradce Králové a každoročně ho navštěvuje přes 25 000 hudebních fanoušků. Více informací najdete na stránkách Rock for People.

Fotky z Rock for People

Více informací a fotografií na www.rockforpeople.cz