Rock for People

Jsme hrdým generálním partnerem unikátního hudebního festivalu
Rock for People

Aktuálně

Dlouhodobé partnerství KB a Rock for People

Partnerství Komerční banky a festivalu Rock for People je založeno na důvěře a dlouhodobé spolupráci, která trvá již 6 let. Společnou linkou festivalu a Komerční banky je podpora udržitelných aktivit i sdílení společného cíle - snižování uhlíkové stopy a cesta k uhlíkové neutralitě a také popularizace vážné hudby.

Společná cesta za uhlíkovou neutralitou

Cílem festivalu Rock for People je stát se jedním z nejudržitelnějších festivalů v Evropě. PARK 360 s. r. o., provozuje multifunkční prostor v Hradci Králové v místě konání festivalu Rock for People. Tento areál možnostmi a velikostí nemá v ČR konkurenci. Park 360, dříve Festivalpark Hradec Králové, je multifunkční areál s plochou 40 hektarů ležící na ploše bývalého vojenského letiště v Hradci Králové. Je největším multifunkčním areálem v České republice. Kombinuje kulturní, společenské a sportovní akce spolu s cestovním ruchem, inovacemi a důrazem na obnovitelné energie.

Prezentace Komerční banky na festivalu

Záměr Komerční banky být generálním partnerem festivalu Rock for People je založen na prezentaci udržitelných aktivit a významného přiblížení udržitelného chování návštěvníkům festivalu. A to zejména prostřednictvím udržitelné zóny a netradičních a udržitelných řešení, která by návštěvníkům nastínila budoucnost festivalů a outdoorových akcí. Například stage poháněná solární energií, konference stage získávající energii vodíkovým generátorem H2Base. Netradiční a udržitelné pojetí fast food občerstvení nebo prezentace neziskových organizacací v zóně. Udržitelná zóna s názvem FUTURE FEST 2030 bude v letošním roce opět realizována ve spolupráci a za podpory VISA.

Popularizace vážné hudby

Jedním z dalších společných projektů KB a festivalu Rock for People je popularizace vážné hudby a navázání na předchozí společné projekty, které propojovaly populární rockovou hudbu s klasickou hudbou ve spolupráci s PKF — Prague Philharmonia či Filharmonie Hradec Králové.

Těšíme se na viděnou 8.–11. června 2023 v Hradci Králové!

O partnerovi

Rock for People je jeden z největších českých rockových hudebních festivalů. Jeho první ročník se uskutečnil v srpnu roku 1995 na atletickém stadionu v Českém Brodě a na několik kapel se tenkrát přišla podívat tisícovka návštěvníků. Několik posledních let se festival koná na letišti u Hradce Králové a každoročně ho navštěvuje přes 25 000 hudebních fanoušků. Více informací najdete na stránkách Rock for People.