Komerční banka ve spolupráci s IKS KB přináší svým klientům možnost investovat do fondů Amundi, které patří v mnoha ohledech mezi špičku na trhu investičních příležitostí. Amundi fondy se opakovaně objevují na čelných pozicích v žebříčcích mezinárodně uznávaných ratingových společností Lipper a Morningstar.

Nabídka fondů Amundi komplexně pokrývá všechny základní investiční strategie dostupné v dnešní době na kapitálových trzích a různé zeměpisné oblasti. Zajímavou skupinu fondů z pohledu investora tvoří sektorově a územně orientované investiční strategie, např. fond zaměřený na čínské nebo indické akcie, či fond investující do akcií ropných/energetických společností nebo firem zabývající se těžbou a zpracováním zlata. Do většiny fondů lze investovat v EUR a USD, dva fondy jsou nabízeny i v CZK. Volba podkladové měny záleží na investorových preferencích

Fondy Amundi navazují na nabídku fondů SGAM, které patřily v posledních pěti letech k nejprodávanějším zahraničním fondům na českém trhu.

Společnost AMUNDI vznikla z iniciativy dvou předních francouzských bank Crédit Agricole a Société Générale, které se rozhodly spojit své aktivity v oblasti správy aktiv. S objemem majetku pod správou dosahující úrovně 690 miliard eur se AMUNDI řadí mezi tři největší správce aktiv v Evropě a osm největších na světě. Reprezentantem AMUNDI na českém trhu je společnost IKS KB.