Služba dotačního poradenství nově k dispozici na poradenských místech KB a MPSS

Nejen pro klienty Modré pyramidy a Komerční banky je určena nová služba dotačního poradenství, která pomůže klientům zorientovat se v jednotlivých dotačních programech Nová zelená úsporám. Modrá pyramida ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR poskytuje tuto službu zdarma již od 1. ledna 2024 na svých poradenských místech.

25. 1. 2024 13:30

„Přes 400 expertů z řad našich poradců a zaměstnanců již bylo proškoleno pomáhat klientům s dotacemi krok po kroku. Chceme tímto způsobem usnadnit našim klientům cestu k lepšímu, úspornějšímu a udržitelnějšímu bydlení s využitím dotací i výhodného financování.“

Michael Pupala, generální ředitel Modré pyramidy stavební spořitelny

Od 1. ledna pomohli poradci Modré pyramidy s dotacemi již desítkám klientů. Součástí nové služby je seznámení s dotačními tituly, s pomocí dotační kalkulačky od společnosti Refsite klientům zjistíme, na jakou dotaci mají nárok a jaké podmínky také potřebují splnit. Modrá pyramida dále klientovi poradí, jak následně postupovat, včetně předání seznamu dokumentů potřebných k vyřízení žádosti i kontaktů na energetické specialisty, kteří poradí s další administrací žádosti o dotaci. V neposlední řadě poradci MPSS klientovi nabídnou vhodné dofinancování záměru prostřednictvím vhodného úvěru.

Dotační poradenství se zaměřuje na programy Nová zelená úsporám pro rodinné domy a podporuje opatření, jako jsou zateplení, výměna oken či instalace tepelných čerpadel a solárních panelů. Od poloviny roku 2024 navíc Modrá pyramida za klienta celý proces získání dotací i kompletně vyřídí.

„Stavební spoření klientům otevírá dveře k výhodnějšímu úvěru na energeticky úsporné bydlení. Úvěry ze stavebního spoření nepotřebují zajištění nemovitostí, jejich vyřízení netrvá dlouho, mají dlouhou dobu splatnosti a nižší splátku. Od 5. února mají naši klienti možnost získat úvěr na udržitelné bydlení se zvýhodněnou úrokovou sazbou 5,99 % do výše 2,5 mil. Kč a se splatností až 25 let! Úvěry ze stavebního spoření jsou tak jednou z nejdostupnějších možností financování energeticky úsporného bydlení,“ dodává Michael Pupala.

Dotační poradenství klienti najdou na některé z 81 poradenských míst MPSS (nově označených též jako KB Poradenské místo) zveřejněných na webu KB s příznakem služby dotační poradenství. Pro více informací lze navštívit web udržitelné bydlení nebo zavolat na kontaktní centrum (210 220 230).

Tomáš Zavoral
+420 731 493 296
tomas_zavoral@kb.cz

Šárka Nevoralová
+420 734 236 325
sarka_nevoralova@kb.cz

Michal Teubner
+420 606 653 219
michal_teubner@kb.cz