Mobilním platbám Google Pay v Komerční bance dominují muži

84 % klientů využívajících v Komerční bance (KB) pohodlné a rychlé platby mobilním telefonem s aplikací Google Pay připadá na muže. Google Pay je sedmkrát využívanější, než tomu bylo za srovnatelné období u vlastního řešení Komerční banky (platby mobilním telefonem s využitím HCE). Aktivně používá Google Pay v KB 20 tisíc klientů, průměrná platba mobilem je 500 Kč.

17. 10. 2018 10:30

Přes 160 tisíc plateb v objemu 75 milionů Kč – to jsou hlavní výsledky Google Pay v Komerční bance od prosince 2017. V porovnání s vlastním řešením MojeMobilní karta, které KB spustila v srpnu 2016 ve spolupráci s karetní asociací VISA, je Google Pay sedmkrát využívanějším řešením. Zajímavostí je, že si pohodlnou, rychlou a bezpečnou platbu prostřednictvím mobilního telefonu oblíbili zejména muži, kteří tvoří 84 % všech uživatelů.

„Jednoznačně se nám potvrdilo, že hledání vlastní cesty nemusí být ve všech případech klienty preferované. Obliba Google Pay v Komerční bance v porovnání s předchozím řešením dynamicky roste. I proto chceme, aby podobnou zkušenost při placení zažívali i majitelé zařízení Apple. Děláme vše pro to, abychom byli mezi prvními bankami v ČR, které nabídnou svým klientům Apple Pay.“

Monika Truchlíková, manažerka platebních karet Komerční banky

Nejmladšímu aktivně platícímu klientovi Komerční banky s Google Pay je 15 let, naopak nejstarší nedávno oslavil 85. narozeniny. Nejaktivnější klient realizoval letos v průběhu června celkem 134 plateb mobilním telefonem. Nejvyšší částka zaplacená s využitím Google Pay byla 182 tisíc Kč, a to ve zlínské Mototechně.