PSD2: Komerční banka spustila první inovaci – propojení s online fakturací Fakturoid

Komerční banka (KB) ve spolupráci se společností Fakturoid přichází s první novinkou navazující na evropskou směrnici PSD2 a související aktivity Open Banking – online fakturací Fakturoid. V rámci internetového bankovnictví KB mohou malé firmy a živnostníci jednoduše a rychle vystavovat a spravovat svoje faktury. Využití základní verze Fakturoidu je zdarma.

5. 3. 2018 18:00

Všichni klienti s podnikatelským účtem v Komerční bance mají nyní k dispozici službu Fakturoid, která je první inovací bezprostředně navazující na evropskou směrnici PSD2 účinnou od poloviny letošního ledna. Fakturoid je aplikace na vystavování a správu faktur pro živnostníky a menší firmy. Velký důraz klade na automatizaci – od vydávání a rozesílání faktur přes kompletní správu, automatické upomínky až po párování plateb s bankou.

„Otevření bankovních systémů třetím stranám nám umožnilo hledat řešení v oblasti inovativních služeb u nových partnerů. Fakturoid je mladá společnost, která má v oblasti online fakturace osvědčené řešení a velmi dobré know-how. Do budoucna počítáme, že budeme i vzhledem k nové směrnici o platebním styku a souvisejícím aktivitám v oblasti Open Banking, realizovat další podobné typy spoluprací a přinášet našim klientům praktická řešení jejich potřeb.“ 

Jan Juchelka, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky

Fakturoid umožňuje podnikatelům řešit významnou část administrativní agendy snadno a z jednoho místa s využitím moderních technologií a šetřit jim tak čas a úsilí, které mohou věnovat klíčovým oblastem svého podnikání. Nabízí základní manažerský pohled s využitím evidence nákladů a řady užitečných statistik. Přístup k aplikaci mohou dát uživatelé i svému účetnímu, který pak může doklady nahrát přímo do svého účetního programu. Fakturoid umožňuje mít vše důležité na jednom místě a dostupné odkudkoliv, kde je internetové připojení. Pokud by klientům nedostačovala bezplatná základní varianta Fakturoidu, která umožňuje fakturovat až na pět obchodních partnerů, mohou si aktivovat zvýhodněné roční předplatné některé z pokročilých verzí aplikace.

„Rádi spolu s Komerční bankou přinášíme jednoduchost našeho fakturačního robota jejím klientům. Od vytvoření účtu ve Fakturoidu "na klik" až po zobrazení informací o stavu faktur přímo v internetovém bankovnictví. Věříme, že to zákazníci ocení.“

Jan Korbel, jeden ze zakladatelů Fakturoidu

„V neposlední řadě je tu prostor pro ještě zajímavější propojení v budoucnu. Klient si třeba zadá náklady do Fakturoidu, označí je a pak "na klik" uskuteční platbu ze svého účtu v KB,“dodává spoluzakladatel Lukáš Konarovský.