V Komerční bance strmě roste počet plateb zadávaných přes QR kód

V minulém roce vzrostl u klientů Komerční banky (KB) na dvojnásobek počet plateb zadávaných přes QR kód. Měsíčně je tímto jednoduchým a rychlým platebním nástrojem zadáno přes 35 tisíc plateb. Aktivně QR Platby využívá více než 21 tisíc klientů.

23. 2. 2018 9:00

„V Komerční bance se za poslední rok zdvojnásobil nejen počet QR Plateb, kterých je již více než 35 tisíc měsíčně, ale také počet klientů, kteří s využitím načtení QR kódu platí. Těch je aktuálně přes 21 tisíc. I nadále se zaměřujeme na podporu využívání QR Plateb nejen u klientů, kteří je používají pro placení svých závazků, ale také na podporu firemních klientů, aby umisťovali QR kódy s platebními instrukcemi ze svých účetních systémů na faktury a jiné dokumenty, které zasílají svým klientům.“

Jana Švábenská, výkonná ředitelka pro Transakční a platební služby Komerční banky

Načtení příkazu pomocí QR kódu v mobilní aplikaci s využitím fotoaparátu mobilního telefonu je dnes běžný způsob platby, jako například platba bezkontaktní kartou za nákup zboží v obchodě. Klientům výrazně šetří čas, protože není nutné přepisovat platební údaje, a navíc zamezuje chybám a překlepům při zadávání plateb.

Komerční banka reaguje na podněty klientů a technologický rozvoj. Proto umožňuje zadávat QR Platby i načtením dat z uloženého obrázku QR kódu přímo v mobilu, anebo z elektronické faktury, která je jako příloha v emailu. Tento jednoduchý způsob úhrady se těší stále větší oblibě a počet realizovaných QR Plateb roste každý měsíc.

Zaplatit fakturu, obsahující QR kód, mohou klienti jednoduše a pohodlně prostřednictvím naší aplikace Mobilní banka nebo Mobilní banka Business. O jednoduchosti se mohou klienti přesvědčit na webové stránce www.kb.cz/qrplatba, která mimo jiné obsahuje videonávody s postupem pro zadání QR Plateb pro běžně dostupné operační systémy iOS, Android i Windows. Potřebné informace pro umístění QR kódu na faktury a jiné dokumenty zde ale naleznou také firemní klienti.

Pokud faktura či jiný dokument vyzývající k zaplacení QR kód neobsahuje, mohou klienti napsat jméno obchodníka na schránku qrplatby@kb.cz. Komerční banka tyto klienty osloví a nabídne jim pomoc při zavádění QR kódů na jejich dokumentaci.