Patrik Nový zdokonalí spolupráci Komerční banky se start-upy a fintechy

Patrik Nový začal pracovat pro Komerční banku (KB), kde povede novou dceřinou společnost KB SmartSolutions. Ta se primárně zaměřuje na spolupráci s fintechy a finančními start-upy. Bohaté profesní zkušenosti Patrika Nového a jeho zájem o probíhající bankovní změny jasně signalizují odhodlání Komerční banky stát se inovativním lídrem v České republice.

27. 2. 2019 11:00

„Při úspěšném zakládání a rozjezdu Direct pojišťovny jsem se spoluzakladateli vše podřizoval tomu, aby nová pojišťovna byla proklientská, férová a srozumitelná. Se stejnou motivací jsem se nyní rozhodl věnovat oblasti bankovnictví. Chci se podílet na tom, aby Komerční banka byla připravená a využila ve prospěch svých klientů změny, které s sebou přináší digitální revoluce.“

Patrik Nový, vedoucí společnosti KB SmartSolutions

KB SmartSolutions bude aktivně vyhledávat a spolupracovat se špičkovými českými a evropskými startupy a fintechy, které klientům nabízejí inovativní řešení jejich finančních potřeb. Formy spolupráce a rozvoje mladých společností budou zahrnovat distribuční podporu, předávání know-how i přímé finančně majetkové účasti. KB SmartSolutions bude také podporovat a rozvíjet interní startupy, které vznikají v rámci skupiny KB.

Patrik Nový byl spoluzakladatelem, členem představenstva a akcionářem úspěšné start-up pojišťovny Direct, která získala řadu prestižních ocenění (např. The New Business of the Year, European Business Award) a blízko má i k několika dalším start-upům. V  seniorních pozicích se pět let podílel na transformaci České pojišťovny. Profesní kariéru odstartoval v consultingu v McKinsey a EEIP u profesora Michala Mejstříka. Pracoval v Polsku, Chorvatsku, Rusku, na Ukrajině a v dalších evropských zemích. Studoval v Seattlu v USA.

Se svým dalmatinem Patrik zdolává vrcholy českých a slovenských hor a pohoří. Účastní se překážkových závodů Spartan Race, pražských půlmaratonů a pro veřejnost uspořádal několik desítek běhů Terryho Foxe.