Sedm z deseti Čechů je přesvědčeno, že jsou jejich finance uložené v bance v bezpečí

Komerční banka si v rámci svých aktivit spojených s  30. výročím listopadových událostí nechala udělat exkluzivní výzkum. Jednou z jeho částí byly i dotazy týkající spokojenosti se službami v bankovnictví. Z odpovědí respondentů jasně vychází, že sedm z deseti Čechů věří, že jsou jejich finance uložené v bance v bezpečí. Ti, kteří bezpečnost bankovního sektoru zpochybňují, mají častěji tendenci nechávat si doma finanční rezervu. Vyplývá to ze společného výzkumu Komerční banky a agentury Ipsos, realizovaného v září 2019.

31. 10. 2019 10:00

„Výzkum nám mimo jiné potvrdil, že pro klienty je bezpečí jejich peněz zásadní otázkou. Trvalou výzvou je tak zajištění bezpečí v kybernetickém prostředí. Proto mají naši klienti k dispozici již několik let bezpečnostní softwarové řešení Trusteer od IBM, které ochrání jejich počítač, mobilní telefon nebo tablet při přehlašování na svůj bankovní účet.“

Soňa Jelínková, manažerka Komunikace KB

To, že jsou peníze uložené v bance v bezpečí, si myslí 84 % lidí s vysokoškolským vzděláním. Oproti tomu 24 % vyučených o bezpečnosti bankovního sektoru pochybuje. Zároveň mladí lidé věří, že jsou peníze v bankách ve větším bezpečí, než tomu bylo před třiceti lety (64 % ve věku mezi 18 do 39 let). Naopak 52 % starších 66 let je ohledně zlepšení bezpečnosti skeptických.

„Větší důvěra v banky ze strany mladých lidí je povzbuzující, ale zároveň hodně zavazující."

Tomáš Macků, ředitel výzkumu a komunikace agentury Ipsos
Jsou peníze uložené v bance v bezpečí?
A jsou ve větším bezpečí než před 30 lety?
Zdroj: Ipsos pro Komerční banku, září 2019.

Informace o výzkumu „Svobodný listopad“:

Výzkum byl realizován agenturou Ipsos v září 2019 na reprezentativním vzorku populace ČR starší 18 let (dle pohlaví, věku, kraje, velikostí místa bydliště, vzdělání). Celkem se ho zúčastnilo 1010 respondentů. Výzkum byl realizován pomocí Ipsos online panelu Populace.cz.

Komerční banka:

Komerční banka je mateřskou společností Skupiny KB a je součástí finanční skupiny Société Générale. Komerční banka patří mezi přední bankovní instituce v České republice a v regionu střední a východní Evropy. KB je univerzální bankou se širokou nabídkou služeb v oblasti retailového, podnikového a investičního bankovnictví. Společnosti Skupiny Komerční banky nabízejí další specializované služby, mezi které patří penzijní připojištění, stavební spoření, leasing, factoring, spotřebitelské úvěry a pojištění, které jsou dostupné prostřednictvím sítě poboček KB, přímého bankovnictví a vlastních distribučních sítí příslušných společností. KB působí rovněž ve Slovenské republice, a to prostřednictvím pobočky zaměřené na obsluhu korporátních klientů a prostřednictvím některých dceřiných společností.

Více na www.kb.cz

Ipsos:

Ipsos poskytuje komplexní služby v oblasti průzkumu trhu a veřejného mínění, včetně konzultační činnosti. Spolupracuje s pobočkami sítě Ipsos v 89 zemích. Z Prahy řídí projekty po celém světě, sídlí zde Ipsos Mystery Shopping Global Support Centre a vedení Ipsos Central Europe Cluster (ČR, SR, Maďarsko, Rakousko). Ipsos disponuje moderním technickým zázemím pro sběr a zpracování dat a využívá know-how divizí specializovaných na výzkumy značky a komunikace, mapování trhu a segmentaci, zákaznickou zkušenost a management, kvalitativní výzkum a výzkum veřejného mínění. Je členem organizací ESOMAR, MSPA, SIMAR a řídí se jejich etickými principy a metodickými pravidly.

Více na www.ipsos.cz


Pavel Zúbek
Vedoucí externí komunikace
+420 955 532 009
pavel_zubek@kb.cz