Drive-up bankomaty KB na čerpacích stanicích Benzina ORLEN se osvědčily během nouzového stavu

Nouzový stav a omezení pohybu jasně ukázaly přednosti čtyř drive-up bankomatů Komerční banky, tedy pohodlí a zejména bezpečnost. Klienti banky mohou vybírat a vkládat hotovost z okénka svého automobilu již na čtyřech čerpacích stanicích Benzina ORLEN, a to v Praze, Brně, Hradci Králové a Ostravě. Na začátku příštího roku se motoristům otevře již pátý, opět na Benzině ORLEN, tentokrát v Plzni. Za dvanáct měsíců (od října 2019 do září 2020) proteklo drive-up bankomaty Komerční banky celkem 800 milionů Kč, z toho bylo 320 milionů výběrů a 420 milionů vkladů.

9. 12. 2020 11:30

„V těžké době zasažené virem covid-19 došlo napříč spektrem hotovostních služeb ke snížení počtu a objemu transakcí. Na drive-up bankomatech Komerční banky sice také došlo k poklesu, ale v porovnání s ostatními bankomaty minimálnímu. Lze proto konstatovat, že naši klienti drive-up bankomat považují za bezpečný způsob, jak realizovat své hotovostní transakce 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.“

Jana Švábenská, výkonná ředitelka pro Transakční a platební služby Komerční banky

Komerční banka jako jediná využívá, ve spolupráci se společností Benzina ORLEN, speciální drive-up bankomaty určené pro motoristy. Právě díky oblibě těchto bankomatů mezi motoristy bylo zřetelné, že i v nelehké době nouzového stavu vyhlášeného vládnou ČR na jaře tohoto roku a nyní znovu na podzim, jsou pro klienty přívětivější právě drive-up bankomaty. Jasným důvodem je skutečnost, že klient ovládá bankomat z okénka svého automobilu, aniž by byl v kontaktu s jinými lidmi u bankomatu. Kromě výběru hotovosti bankomat přijímá i vklady, což oceňují zejména podnikatelé, kteří již nemusí chodit s tržbou na pobočku nebo hledat jiný vkladový bankomat.

„Jsme největším řetězcem čerpacích stanic a také největší kavárenskou sítí v České republice. Do rozvoje a rozšiřování naší sítě každoročně investujeme miliardu korun a neustále rozšiřujeme služby pro naše zákazníky. Proto už od roku 2018 provozujeme ve spolupráci s Komerční bankou takzvané průjezdné bankomaty. Těší mě, že zákazníci si tyto bankomaty oblíbili. V inovacích našich služeb i nadále pokračujeme. V letošním roce jsme spustili novou mobilní aplikaci umožňující platbu za tankování paliva přímo u stojanu s věrnostním programem a akceptujeme rovněž platby za občerstvení prostřednictvím stravenek. Našim cílem je být zákazníkům stále blíže, a proto na příští rok chystáme další novinky a vylepšení.“

Marek Zouvala, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina ORLEN, která patří do skupiny Unipetrol

Síť bankomatů Komerční banky má více než 800 bankomatů po celé České republice. A v počtu vkladových bankomatů je jasnou jedničkou na trhu, kdy je provozováno 418 vkladových bankomatů a jejich počet nadále roste. Z bankomatů KB klienti denně vyberou přes 360 milionů korun. Za stejnou dobu do nich vloží přes 230 milionů korun. A každý měsíc se celkem uskuteční okolo 2 milionu hotovostních transakcí na výběr nebo vklad.

Benzina ORLEN je největší tuzemská síť čerpacích stanic. Celkem 416 bíločervených čerpacích stanic nabízí motoristům špičkově aditivovaná paliva s garantovanou kvalitou. Zákazníci mají na výběr mezi základní řadou benzinů a nafty EFECTA s čistícím účinkem na motor vozu, anebo prémiovou řadu paliv VERVA zaměřenou na výkon motoru. Čerpací stanice Benzina ORLEN nabízí komplexní servis včetně známého konceptu rychlého občerstvení Stop Cafe. V široké nabídce Stop Cafe v čele s oblíbenými hotdogy a kvalitní fairtrade kávou namíchanou v Belgii nechybí ani tradiční i moderní pokrmy připravené z čerstvých surovin jako jsou saláty, italské těstoviny či tortilly. Moderní čerpací stanice Benzina ORLEN jsou díky pohodlným relaxačním zónám vyhledávaným místem k odpočinku, občerstvení, zábavě, a také jsou oblíbeným místem k pracovním schůzkám.

Benzina ATM KB

Pavel Zúbek
Komunikace KB
+420 725 420 107
pavel_zubek@kb.cz

Pavel Kaidl
tiskový mluvčí skupiny Unipetrol
+420 736 502 520
pavel.kaidl@unipetrol.cz