KB pomáhá podnikatelům snadno a rychle nastartovat jejich byznys

Komerční banka je první bankou na českém trhu, která aktivně navazuje spolupráci a partnerství s fintechy a definuje tak neustále nové trendy v bankovním sektoru. Přelomovou novinkou je partnerství v oblasti otevřeného bankovnictví, které podnikatelům usnadní vstup do světa podnikání, kde založení s.r.o. vyřídí kompletně za klienta společnost Zakladači. Zákazník může již za několik dní po odeslání všech potřebných informací a dokumentů rozjet podnikání ve své nové firmě a s podnikatelským Profi účtem a firemní platební kartou Komerční banky. Další novinkou je spolupráce s úspěšným českým fintechem – společností Trivi –, díky které KB v internetovém bankovnictví pro živnostníky a firmy nově nabízí unikátní službu v ČR – kompletní inovativní online vedení účetnictví. Banka tak může svým klientům nabídnout pomocnou ruku po celou dobu fungování jejich podnikání.

23. 6. 2020 12:30

V případě spolupráce se společností Zakladači postačí, když si zájemce o založení s.r.o. na webu www.firmaprovas.cz vyplní údaje ke své nové firmě v jednoduchém online průvodci a poštou odešle požadovanou dokumentaci. O vše ostatní se postaráme. Klienti se tak mohou plně soustředit na své podnikání. Založení firmy zvládneme již za několik dní a za cenu zahrnující pouze zákonem stanovené poplatky.

K založené společnosti otevřeme v KB podnikatelský Profi účet na dva roky zdarma s dalšími výhodami. Ve svém internetovém bankovnictví pak podnikatelé můžou využívat řadu dalších služeb, mezi jinými i kompletní online účetnictví pomocí spolupráce s Trivi. Trivi nabízí plně digitalizovanou správu účetnictví, vyřizuje kontrolní hlášení a DPH, zpracovává daňová přiznání či mzdovou agendu. Zahrnuje také jednání s úřady nebo pohlídá zákonné povinnosti. K tomu všemu využívá zkušený tým účetních a daňových poradců.

Partnerství s Trivi zajistila dceřiná společnost KB SmartSolutions, která se zaměřuje na hledání a uzavírání tohoto typu spolupráce. Současně je pro Komerční banku pojítkem se světem start-upů a fintechů. Inovativní hráči, kteří by se chtěli se svou službou stát součástí ekosystému otevřeného bankovnictví KB, najdou další informace a kontakty na webu www.kbsmart.cz.

Klienti Komerční banky mají služby Trivi i mnoha dalších partnerů k dispozici v rámci internetového bankovnictví MojeBanka a mohou využít řadu speciálních zvýhodnění, které jinde nenajdou.

„Pevně věříme, že díky otevřenému bankovnictví se více než kdykoliv předtím stáváme pro klienty lepším a důležitějším partnerem v podnikání i v běžném životě. A skutečnost, že naše bankovní digitální kanály pro počítače, chytré mobily či tablety již nenabízejí pouze běžné bankovní produkty a služby, je toho důkazem. Klienti díky tomu mají možnost mít vše potřebné pod kontrolou snadno a bezpečně na jednom místě. Komerční banka, jako první v ČR, začala nabízet svým klientům společné služby s nejlepšími startupy a fintechy a neustále v tomto unikátním přístupu pokračuje. Vedle KB Multibankingu klienti zároveň získávají nejvýhodnější služby našich partnerů. Tato spolupráce nám umožňuje přinášet nečekané a na trhu unikátní benefity všem našim klientům.“

Martin Sládeček, Open Banking Leader Komerční banky

Živá nabídka služeb KB tak mimo klasické bankovní produkty a služby zahrnuje i služby jako Fakturoid pro správu faktur, Board pro řízení financí a spoustu dalších pomocníků pro podnikání.


Pavel Zúbek
Komunikace KB
+420 725 420 107
pavel_zubek@kb.cz