Jsme hrdým generálním partnerem Národní galerie Praha

Cena Empatie

Aktuálně můžete v pražském Veletržním paláci navštívit výstavu Digitální blízkost. V rámci ní si devět mladých umělců klade otázku, jak se vlivem digitálních technologií proměnilo tradiční pojetí soukromí a intimity.

Vedle této výstavy máte možnost prohlédnout si instalace Romany Drdové a Lenky Záhorákové - dvou autorek, jejichž projekty zvítězily v soutěži Cena Empatie, kterou jsme vyhlásili společně s Národní galerií Praha. Smyslem soutěže bylo ocenit kreativní projekty se sociálním a environmentálním přesahem.

Instalace Romany Drdové se věnuje tématům ekologie a konzumerismu. V současné době je svět na pokraji klimatické krize v důsledku nadměrného konzumu lidské populace. Svou tvorbou autorka upozorňuje na tuto situaci a nabízí možnosti, jak v oblasti módy kreativně nakládat s produktovým odpadem.

Lenka Záhoráková zaznamenává příběhy seniorů do porcelánového nádobí, aby tyto zkušenosti zpřístupnila širší společnosti i dalším generacím. Její projekt vytváří mezigenerační dialog, upozorňuje na problémy spojené se stářím a především nese myšlenky o hodnotách, které stáří přináší.

Instalace obou autorek budou k vidění v Malé dvoraně Veletržního paláce až do 13. února 2022. Při nákupu vstupenek na pokladně Národní galerie Praha nezapomeňte použít platební kartu KB – získáte tak slevu 20 % na plné vstupné.

Sleva pro naše klienty

Aby si naši klienti mohli užít návštěvu galerie ještě o něco více, připravili jsme pro ně speciální slevu 20 %, kterou lze uplatnit na vstupenku na veškeré výstavy a stálé expozice Národní galerie Praha. K získání slevy stačí být držitelem platební karty KB.

Podmínky pro uplatnění slevy

Sleva 20 % je určena pro klienty a držitele platebních karet Komerční banky, a.s. a může být čerpána pouze oprávněným držitelem platební karty KB. Slevu není možné uplatnit na vstupenky pro další osoby. Uplatnění slevy je třeba oznámit na pokladně Národní galerie Praha a prokázat se platnou platební kartou KB. Sleva není poskytována automaticky platebním terminálem, slevu zpracovává obsluha pokladny na základě žádosti klienta a předložení karty.

Sleva 20 % se vztahuje na PLNÉ VSTUPNÉ zakoupené na pokladnách NG Praha do všech stálých sbírkových expozic a výstav NG Praha a je možné ji využít opakovaně.

Sleva se nevztahuje na již zvýhodněné či snížené vstupné:
Do sbírkových expozic:

  • Vstupné pro seniory nad 65 let
  • Vstupné pro držitele platných mezinárodních učitelských průkazů ITIC
  • 10denní vstupenku do všech sbírkových expozic NGP

Do krátkodobých výstav:

  • Vstupné pro studenty od 10 do 26 let s platným průkazem o studiu ISIC, IYTC, EYCA/EURO<26
  • Vstupné pro seniory nad 65 let
  • Vstupné pro držitele platných mezinárodních průkazů ITIC
  • Rodinné vstupenky

Vstupné v rámci členského programu Klub přátel NGP – kategorie Přítel, Přítel plus, Rodina, Senior, Podporovatel

Bližší informace o vstupech do NG Praha a sníženém vstupném najdete na webu Národní galerie Praha.

Vstupné a objednávky akcí 

Podmínky pro zvýhodněná vstupné (215 kB, PDF)

Sleva platí do 31. 12. 2021.

O partnerovi

Národní galerie Praha je státní organizace, která spravuje největší sbírky výtvarného umění v České republice. Po pařížském Louvru patří tato druhá nejstarší galerie k nejvýznamnějším v Evropě. V jejích sbírkách se nachází vrcholná díla českého i světového výtvarného umění a jsou umístěna v nádherných historických objektech – klášteře sv. Anežky České, paláci Kinských, Salmovském paláci, Schwarzenberském paláci, Šternberském paláci, Valdštejnské jízdárně a Veletržním paláci.

Naše spolupráce

Jsme stabilní a dlouhodobý partner českého umění a kultury. Je pro nás ctí podporovat ty, kdo jsou ve svém oboru nejlepší. Vysoce si ceníme práce Národní galerie Praha, která déle než 200 let přináší díky své sbírce na světové úrovni jedinečné kulturní zážitky českým i zahraničním návštěvníkům. Věříme, že společným partnerstvím můžeme tyto hodnotné aktivity ještě více rozvinout tak, abychom podpořili českou kulturu a přiblížili ji co nejširší veřejnosti.

partnerská EDICE na MOJEKARTA.cz

Pořiďte si platební kartu s unikátním designem světoznámého díla.

Mojekarta.cz → Galerie → Národní Galerie Praha