O projektu

Po roční neplánované pauze spojené s koronavirovou situací jsme obnovili náš unikátní hudební projekt KB SymphoSix. Novou talentovou show, jenž je svým formátem v českých podmínkách jedinečná, navazujeme na naši již tradiční podporu české hudební scény, a zároveň pokračujeme ve snaze nacházet nové cesty i pohledy na ni.

Už na podzim roku 2019 jsme začali hledat mladé muzikanty ve věku 18 – 35 let otevřené různým hudebním žánrům a s chutí na sobě pracovat, abychom je spojili v originální a umělecky atraktivní soubor. Po úspěšném castingu jsme vybrali šestici těch, kteří vytvořili sestavu nové hudební kapely, ve které zazní bubny, housle, klavír, saxofon i akustická kytara. Spojení symfonického tělesa s elektronickou muzikou nabídne posluchačům silné zážitky, nový nádech dostanou i díla známých skladatelů jako Bach či Beethoven.

Vykročit správným uměleckým směrem a dobře se připravit na plánovanou profesionální hudební dráhu a společná vystoupení, pomáhají mladým muzikantům respektovaní mentoři. Náš projekt podpořili DJ, choreograf a trenér Robin „Fuuse“ Šeba, respektovaný hudebník a člen skupiny Lucie Michal Dvořák, producent Ossama Verse-Atile Hussain a ředitelka PKF - Prague Philharmonia Kateřina Kalistová

Náš nový umělecký počin i jeho jednotlivé členy představila už v květnu třídílná dokumentární série TV Óčko. Pomyslným vrcholem celého projektu je virtuální show vysílaná na této hudební stanici ve čtvrtek, 10. června 2021. Nové hudební těleso se při této příležitosti představí společně s jedním ze svých mentorů, PKF - Prague Philharmonia, které je KB rovněž dlouhodobým partnerem.

Propojením světa symfonické a elektronické muziky můžeme ukázat, že oba hudební směry čerpají z přirozeně pozitivní energie hudby a stírají tak pomyslné hranice mezi jednotlivými žánry. Nejen proto je podpora a zviditelnění těchto zajímavých uměleckých projektů pro nás cestou, jak pomoct a přispět české hudební scéně k nastolení její budoucnosti.

Naše spolupráce

KB SymphoSix připravujeme ve spolupráci s TV Óčko. Navazujeme tím na naše úspěšná partnerství z předchozích projektů z hudební oblasti, jako byl naposledy projekt KB Acustic stage nebo KB band academy.