KB podporuje

Komerční banka je i letos generálním
partnerem Festivalu francouzského filmu

O partnerovi

Festival francouzského filmu je filmovou přehlídkou, která představuje co nejširšímu českému obecenstvu současnou francouzskou filmovou produkci a klade důraz také na klasická díla francouzského filmu. Festival byl založen v roce 1996 z iniciativy Francouzského velvyslanectví v České republice, Francouzského institutu v Praze a organizace UniFrance, jež podporuje šíření francouzské kinematografie v zahraničí. Festival představuje největší společenskou událost v Česku zaměřenou na francouzskou kulturu.

Aktuálně

I v letošním roce se můžete těšit na ochutnávku toho nejlepšího z francouzské kinematografie.

23. ročník festivalu nabídne milovníkům filmů ze země galského kohouta jak aktuální filmovou produkci, tak francouzskou klasiku.

V Praze bude možné přehlídku francouzské produkce navštívit v týdnu od 18. do 25. listopadu v Kině 35, v kině Lucerna, Světozor a v Edison Filmklubu. V Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové a Ostravě bude festival začínat 19. listopadu, tedy o den později.

Naše spolupráce

OHLÉDNUTÍ ZA 22. ROČNÍKEM

Hlavní programovou osu festivalu tvořilo dvanáct předpremiérových titulů, jimž vévodil výrazný snímek Portrét dívky v plamenech režisérky Celine Sciammy uvedený v hlavní sekci loňského festivalu v Cannes. Dalším výrazným předpremiérovým titulem byl thriller Arnauda Desplechina Slitování, uvedený rovněž v hlavní soutěži v Cannes. Na programu byl také nový snímek režisérky Anne Fontaine Bílá jako padlý sníh s Isabelle Huppert v hlavní roli. Loňská předpremiérová sekce, která přinesla neobvykle silné zastoupení režisérek, nabídla  film Rebeccy Zlotowski Bezstarostná dívka, uvedený v Cannes v sekci Quinzaine des realisateurs, či erotikou prodchané dobové milostné drama Curiosa debutující režisérky Lou Jeunet.

Festival potěšil rovněž milovníky poetiky francouzského kreslíře Jean-Jacquese Sempeho, slavného spoluautora Mikulášových patálií. Diváci si vychutnali  komedii Raoul Taburin, která byla filmovou adaptací stejnojmenného komiksu tohoto tvůrce, či obnovenou premiéru kultovního snímku klasika francouzské kinematografie Alaina Resnaise Loni v Marienbadu.