Nové bydlení výhodně
Ušetříme vám poplatky za zpracování hypotéky

Neplatíte daň z nabytí nemovitosti (bez ohledu na novelu zákona)

Na čerpání hypotéky máte až 3 roky

V některých případech za vás vyřídíme ocenění nemovitosti

Zvýhodněné LTV s financováním až 90 % ceny nemovitosti

Další výhody hypotéky na developerský projekt

 • Spolupracujeme jen s prověřenými developery

 • Máme dlouhodobé zkušenosti s financováním novostaveb

 • Můžete si snížit daňový základ o zaplacené úroky

 • Financování hypotékou nastavíme podle vašich individuálních potřeb a platebních možností

 • Neplatíte za vedení hypotečního účtu ani za rezervaci zdrojů

 •  Máte zaručené, že developer podepíše zástavu

 • Hypotéku na developerský projekt můžete čerpat až 36 měsíců (oproti standardním 24)

Sjednejte si hypotéku na developerský projekt

Po telefonu

Vše nechte na nás. Vyplňte své telefonní číslo a my vám zavoláme.

Na pobočce

Domluvte si schůzku v den i čas, který vám vyhovuje.

Načítám

Jak to funguje

Vyberete si byt v novostavbě nebo dům od developerské společnosti. Od developera se dozvíte, se kterou bankou spolupracuje. Zavoláte do banky (číslo k nám do KB je 800 521 521) nebo se objednáte na pobočku, kde vám bankéř zpracuje nabídku hypotéky na míru.

U partnerských developerských projektů je výhoda v tom, že banka budovu i byt zná, často už má hotový cenový odhad i veškeré stavební podklady od developera.

Ke sjednání hypotéky vám bude stačit občanka a další doklad totožnosti, smlouva o smlouvě budoucí nebo kupní smlouva s developerem. Měli byste také vědět, kolik můžete vložit do koupi nemovitosti ze svého a znát své měsíční příjmy (veškeré daněné) a výdaje.

Ve chvíli, kdy si jdete o hypotéku zažádat, od vás budeme potřebovat potvrzení příjmů v originále (vytištěné, potvrzené zaměstnavatelem). Pokud jste naším klientem a výplata vám chodí na účet v KB, potvrzení o příjmech nemusíte dokládat.

Pokud jste OSVČ, dodáte poslední daňové přiznání, doklad o zaplacení daně z příjmu (výpis z účtu, příjmový doklad z finančního úřadu nebo složenku) a případně doklad o podání daňového přiznání (razítkem potvrzená kopie, podací lístek z pošty nebo potvrzení z datové schránky).

Připravíme odhad bonity nemovitosti, případně pokud už ho máte hotový, společně se na něj podíváme.

Potom připravíme hypoteční smlouvu, kde budou uvedeny údaje jako měsíční splátka, doba fixace, úrok a předběžné datum čerpání (kdy budete peníze potřebovat). Pokud se posune termín kolaudace, kontaktujte svého bankovního poradce a smlouvu upravíme.

Nejprve developerovi uhradíte svoji část (naspořené peníze, které do hypotéky vkládáte), banka potom doplácí kupní cenu.

Ke každé žádosti přistupujeme individuálně. Většinou ale platí, že vám ušetříme poplatky za zpracování hypotéky, odhad ceny nemovitosti a další, což může dělat až 10 000 Kč.

Potřebujete peníze i na vybavení nového domova? Zeptejte se hypotečního poradce na hypotéku 2 v 1, která se skládá z účelové (hypotéka na koupi od developera) a neúčelové části (například na vybavení bytu).

 • Občanský průkaz a druhý doklad totožnosti (pas, rodný list)
 • Žádost o hypotéku – Vyplní bankovní poradce.
 • Potvrzení o příjmech
 • Rezervační smlouva nebo Smlouva o smlouvě budoucí – Předkupní dokumenty k nemovitosti, dostanete od developera a předáte bance.
 • Odhad nemovitosti – Připravíme za vás.
 • Hypoteční smlouva – Připravíme společně v bance.
 • Žádost o čerpání – Podepíšete na pobočce nebo v internetovém bankovnictví MojeBanka.
 • Doložení pojištění nemovitosti – Sjednáte si sami nebo u nás s bankovním poradcem.
 • Zástavní smlouva, včetně návrhu na vklad – Oba dokumenty dostanete od banky, smlouvu předáte developerovi k podpisu a spolu s návrhem na vklad ji podáte na Katastr nemovitostí. Vyřízení zápisu zástavního práva obvykle trvá okolo jednoho měsíce. Vyrozumění o zápisu, nebo výzva v případě, že by bylo potřeba něco doplnit, vám přijde poštou. Stav můžete průběžně kontrolovat online.

DEVELOPEŘI, SE KTERÝMI SPOLUPRACUJEME

Nenašli jste svého developera? Na seznamu nejsou úplně všichni developeři, se kterými spolupracujeme. Zeptejte se v bance, společně najdeme řešení.