Jak na cestách nezůstat bez peněz a bez pomoci

Dobrá příprava na cestu do zahraničí i obezřetné chování během cesty samotné vám může ušetřit mnoho starostí a ve výsledku hlavně peněz. Proto jsme pro vás dali dohromady ty nejdůležitější rady ohledně cestovního pojištění, karet a nastavení účtu i plateb v zahraničí.

Sjednejte si dobré cestovní pojištění

Ověřte si, zda máte k platební  kartě sjednané i cestovní pojištění. To zjistíte v internetovém nebo mobilním bankovnictví, případně na Klientské lince +420 800 521 521.

Pokud cestovní pojištění nemáte a necestujete moc často, sjednejte si jednorázové cestovní pojištění.

Pokud cestujete mimo ČR pravidelně, určitě se vyplatí sjednat si cestovní pojištění k vaší platební kartě. S ním budete pojištěni stále a na všech svých cestách.

Nastavte si účet, kartu i aplikace tak, aby odpovídaly potřebám na cestách

Zjistěte si, co všechno umí vaše platební karty. Některé typy karet vám zajistí vstupy do letištních salonků, poskytnou cestovní pojištění anebo nabízejí nouzové asistenční služby. Zkontrolujte si platnost karty. Je-li třeba, novou kartu vám dokážeme vyrobit expresně za 1–2 dny a vyzvednout si ji můžete nonstop v lokalitě nedaleko Letiště Václava Havla.

Zvažte nastavení limitů na kartě. Pokud si chcete dovolenou pořádně užít, raději si v internetovém nebo mobilním bankovnictví navyšte svůj limit na kartě, ať vás nic neomezuje.

Zvažte, zda si nezařídit pojištění karty proti ztrátě nebo odcizení extra službu Bezpečí. Vztahuje se také na osobní věci, které vám s kartou ukradli (např. klíče, mobil, peněženka), ale i na transakce, které někdo neoprávněně provedl vaší kartou, mobilem nebo hodinkami.

Zjistěte si, jak je to s platbami kartou a bankomaty

Hledání  bankomatu v neznámém městě nemusí být celodenní bojovka. Nejbližší bankomat ve svém okolí najdete v mobilu pomocí ATM lokátoru. Držitelé VISA karet mohou hledat na stránkách VISA a držitelé karet MasterCard naleznou bankomaty na stránkách Mastercard.

Některé bankomaty v zahraničí mohou účtovat poplatky za použití ze strany správce bankomatu a jejich výše se může značně lišit. Proto hledejte bankomaty označené jako „no fee“ nebo „free of charge“, ty by měly být bez poplatku. Mějte u sebe vždy drobné bankovky a mince v měně daného státu, pokud by někde nešlo platit kartou, např. v úschovně, na toaletách nebo v občerstvení. Vyberte si před cestou hotovost ve směnárně na pobočce. Aktuální kurz si můžete ověřit také v kurzovním lístku.

Buďte ostražití při směně peněz v zahraničí. Platba kartou a výběr hotovosti v cizině vás vyjde určitě levněji než nevýhodný kurz ve směnárně. Pokud si v zahraničí budete moci vybrat, jestli chcete platit kartou v místní měně, nebo v korunách, vždy zvolte místní měnu. Díky tomuto jednoduchému triku ušetříte, protože kurz nastavený samotným obchodníkem bývá méně výhodný.

Chcete si půjčit auto? Většina provozoven požaduje po klientech kreditní kartu, aby mohli složit zálohu. S kreditní kartou zaplatí zálohu banka a vy peníze vrátíte klidně až po skončení dovolené. A pokud stihnete částku splatit v bezúročném období, vyhnete se úrokům.

Uložte si číslo nonstop Podpory karet KB (+420 955 512 230) do svého telefonu. Obrátit se na ni můžete například v případě odcizení platební karty. Kartu vám pomůžeme zablokovat a umíme zařídit i zaslání náhradní karty na místo, kde se právě nacházíte.

Jednorázové cestovní pojištění

Jednorázové cestovní pojištění

Pojistěte se během pár minut online a se slevou 20 %
Extra služba Bezpečí

Extra služba Bezpečí

Pojistěte si své osobní věci i platební karty ze všech bank se sídlem v ČR