TÉMATA

Úvod   |   Financování   |   Inovace   |   Jak prodávat online   |
Rady podnikatelům   |   Příběhy našich klientů

Aktuálně

ruka držící propisku poukazující na papír s grafy

Ekonomické výhledy 2021

Přinášíme vám prognózu vývoje české ekonomiky na další období

Ekonomický vývoj ve druhé vlně koronaviru

Zeptali jsme se našeho hlavního ekonoma na aktuální stav české ekonomiky. V rozhovoru se dozvíte, jak druhá vlna koronaviru ovlivňuje naši ekonomiku, jaký má dopad na zaměstnání a podnikání a také jak se může další vývoj odrazit na vývoji cen a kurzu koruny.

Jan Vějmělek
lidé u počítače s grafy na obrazovce

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí výrazně ožila, bohužel jen dočasně

Přinášíme prognózu vývoje české ekonomiky na další období.

Jak ochránit Váš provoz před koronavirovou nákazou?

V tomto příspěvku naleznete pravidla pro ochranu Vašich provozů před koronavirovou nákazou připravenou AMSP ČR, doplněná o oficiální materiály a doporučení v oblasti BOZP (zejména home office) poskytnuté z MPSV.

muž sedící u počítače
grafy

Inflace zůstává výš, ale měla by zpomalovat

Přinášíme měsíční předpověď vývoje české ekonomiky, která předpokládá další expanzi průmyslu a maloobchodních tržeb v průběhu září.

Ekonomická prognóza KB: Ekonomika dýchá, vyhráno však nemá

Česká ekonomika se pomalu dostává z recese, dosažení úrovně z období před koronavirem předpokládáme koncem příštího roku.

grafy
muž ve video náhledu

Makroekonomická prognóza ve světle koronaviru

Zeptali jsme se našeho hlavního ekonoma na aktuální stav české ekonomiky, trh práce, inflaci a další důležité otázky a prognózy.

Konkrétní dopady COVID-19 na náš každodenní život

V dalším dílu rozebírá náš odborník do detailu možné budoucí scénáře v oblastech jako je zaměstnanost, kurz koruny či nákupní chování českých zákazníků.

muž ve video náhledu
muž ve video náhledu

Jak vypadá situace na trzích?

Recese zasáhla české i světové trhy. Ovlivňuje inflaci, úrokové sazby a samozřejmě také investice. Jak si s tím vším poradit, vám prozradí naši odborníci.

Světová i lokální ekonomika v době pokoronavirové

Zeptali jsme se našeho hlavního ekonoma na důležité otázky, které se týkají dopadu a dalšího předpokládaného vývoje v návaznosti na pandemii COVID-19.
muž ve video náhledu
muž ve video náhledu

Koronavirus: pohroma, nebo příležitost?

Podívejte se na svět po pandemii očima hlavního ekonoma KB. Prozradí vám, že žádná recese není katastrofa, ba naopak je příležitostí, jak podnikání posunout dál nebo využít nových příležitostí.

Co je
KB Rádce?

KB Rádce je informační a vzdělávací portál plný aktualit, tipů a triků ze světa bankovnictví a nejen to. Poradíme vám s financováním a rozvojem vašeho podnikání a ukážeme, jak můžete naplno využít naše produkty.