Co mám dělat, když jsem zadal chybně platbu?

Kde můžete problém řešit

Na pobočce

Na pobočce

Vyhledejte si nejbližší pobočku

Najít pobočku

Upozornění

Zažádat příjemce o vrácení platby můžete pouze v případě, pokud jste platbu poslali omylem, tzn. chybně uvedli účet, spletli kód banky nebo poslali platbu vícekrát. Pokud jste se stali obětí podvodu nebo poslali peníze úmyslně za nákup zboží/služeb, které jste nakonec nedostali, obraťte se prosím na Policii ČR a postupujte podle jejich instrukcí. Ze strany Komerční banky budou tyto žádosti zamítnuty.

Co můžete dělat

 • Pokud jste zadali platbu s datem splatnosti až další den, můžete ji v internetovém bankovnictví jednoduše zrušit či upravit nejpozději pracovní den předem do 20:30 pro nekonverzní platby, resp. do 17:00 pro konverzní platby.
 • Pokud spadá datum splatnosti na pondělí, můžete platbu odvolat v pátek do 20:30 pro nekonverzní platby, resp. do 17:00 pro konverzní platby.
 • To samé platí, když datum splatnosti následuje bezprostředně po svátku – platbu můžete zrušit nejpozději v pracovní den před svátkem do stanoveného času viz výše.
 • Platbu nemůžete odvolat, jestliže jste ji zadali v pátek po 20:30 pro nekonverzní platby, resp. po 17:00 pro konverzní platby, o víkendu nebo ve svátek a splatnost má následující pracovní den.
 • V případě, že zadaný účet neexistuje, se vám peníze automaticky vrátí do 2 až 3 pracovních dnů. Vždy prosím tedy vyčkejte alespoň dva pracovní dny než žádost zašlete.


A co s platbou, která skončila na cizím účtu? 

 • Jestliže peníze odešly na účet jiné banky, kontaktujeme ji a požádáme o pomoc při řešení. Dotyčná banka pak musí kontaktovat svého klienta a požádat ho o vrácení částky, která mu přišla na účet. Ve většině případů majitel vrátí peníze zpět.
   
 • Stáhněte si formulář, který najdete dole na této stránce. Vyplňte ho a pošlete e-mailem na vraceni_platby@kb.cz My potom kontaktujeme banku příjemce chybně odeslané platby.
   
 • Předvyplněný formulář najdete i v internetovém bankovnictví MojeBanka (Nabídka produktů a služeb – Ostatní – Žádost o vrácení platby). Stačí jen doplnit údaje o platbě a podepsat KB Klíčem. Formulář nám tak přijde automaticky.
   
 • S vyplněním formuláře vám také rádi pomůžeme na pobočkách.

Kontaktujte nás

Zavolejte nám na 800 521 521

Formulář ke stažení