Rychlá
pomoc

Zavolejte nám na 800 521 521
Poradíme vám

KDE JEŠTĚ MŮŽETE PROBLÉM ŘEŠIT?

NA POBOČCE

Vyhledejte si nejbližší pobočku.

Co všechno se může s platbou stát?

Pokud jste zadali platbu s datem splatnosti až další den, můžete ji v internetovém bankovnictví jednoduše zrušit či upravit.

Další možností je, že zadaný účet neexistuje. V takovém případě se vám peníze automaticky vrátí do 2 až 3 pracovních dnů.

A co s platbou, která skončila na cizím účtu? Pokud se jedná o účet KB, příjemci pošleme email a zprávu do internetového bankovnictví, a požádáme ho o vrácení platby.

Jestliže odešly na účet jiné banky, kontaktujeme ji a požádáme o pomoc při řešení. Dotyčná banka pak musí kontaktovat svého klienta a požádat ho o vrácení částky, která mu přišla na účet.
V praxi to vypadá tak, že vyplníte formulář s žádostí o vrácení neoprávněně přijatých peněz. Žádost pak odešleme bance, do které jste peníze omylem poslali. Ve většině případů majitel vrátí peníze zpět.

Upozornění

Po dobu výskytu koronaviru na území České republiky – pokud klienti Komerční banky z důvodu, že jsou v karanténě, nebo se cítí ohrožení na svém zdraví, či zdraví svých blízkých, kdy nemohou nebo nechtějí osobně navštívit pobočku, či nemohou nebo nechtějí zajít s písemnou zásilkou na podací místa České pošty či jiných kurýrních služeb, - v takových případech mohou klienti Komerční banky, a.s., zasílat mimořádně Žádost o vrácení platby, kterou omylem poukázali na chybné číslo účtu, na bankovní e-mailovou schránku, kterou pro tyto účely Komerční banka, a.s., zřídila: vraceni_platby@kb.cz
V takovém případě však klienti KB nesou případná rizika spojená s e-mailovou komunikací, před kterými KB varuje v článku 8.8 Všeobecných obchodních podmínek:
… Sítě elektronických komunikací (veřejné telefonní linky, linky mobilních sítí, e-mail a fax) sloužící pro doručování Zásilek však nejsou pod přímou kontrolou Banky, která tak neodpovídá za škodu způsobenou Klientovi jejich případným zneužitím.


Aktualizováno: 08. 09. 2020

317 z Vás označilo za užitečné

Byla pro vás tato odpověď užitečná?