Jak povolit inkaso v internetovém bankovnictví MojeBanka?

Jak na to?

 1. Přihlaste se standardním způsobem do internetového bankovnictví MojeBanka.
   
 2. V hlavní nabídce si otevřete záložku „Platby“ a na pravé straně klikněte na položku „Povolení inkasa, SIPO, Souhlas se SEPA inkasem“. Nezalekněte se dlouhého názvu, formulář je snadný a povolení inkasa vyřídíte za pár minut. 
  inkaso 
 3. Po kliknutí na položku „Povolení inkasa, SIPO, Souhlas se SEPA inkasem“ se vám zobrazí obrazovka s vašimi již nastavenými povolenými inkasy, případně pokud žádná povolení inkasa zatím nastavená nemáte, uvidíte pouze „Upozornění“. Pro nastavení nového povolení inkasa klikněte na červené tlačítko „Nové povolení inkasa"
   inkaso
 4. Zobrazí se vám nabídka, ze které zvolte položku „Povolení inkasa“. 
  inkaso 
 5. Otevře se vám formulář pro vyplnění „Povolení inkasa“. Teď máte 2 možnosti. Buď ručně vyplníte potřebná pole v levé části formuláře „Povolení inkasa“ nebo k vyplnění použijete QR kód, který přetáhnete do pravé části okna nebo otevřete a nahrajete ze svého počítače, kde máte dokument s QR kódem uložený. Po vyplnění klikněte na tlačítko „Pokračovat“ a následně potvrďte na autorizační obrazovce zadané údaje tak, jak jste zvyklí (KB Klíčem či jinou metodou) a vaše povolení inkasa je nastavené.

    inkaso

Další tipy jak na inkaso

Video je vložené z YouTube a nastavení cookies na našem webu se na něj nevztahuje. Pokud ho přehrajete, YouTube může informace z vašeho prohlížeče sbírat, i když jste cookies na kb.cz nepřijali.