Jak povolit inkaso v internetovém bankovnictví MojeBanka?

 1. Přihlaste se do internetového bankovnictví MojeBanka.
   
 2. V hlavní nabídce (horní liště) zvolte záložku Platby, zobrazí se vám nabídka, kde na pravé straně uvidíte sekci NASTAVIT PLATBY. Klikněte na položku Povolení inkasa, SIPO, Souhlas se SEPA inkasem, která vám otevře jednoduchý formulář pro zadání.

  inkaso 
 3. Po kliknutí na položku Povolení inkasa, SIPO, Souhlas se SEPA inkasem se vám zobrazí obrazovka s vašimi už nastavenými povolenými inkasy, případně pokud žádná povolení inkasa zatím nastavená nemáte, uvidíte pouze Upozornění. Pro nastavení nového povolení inkasa klikněte na červené tlačítko Nové povolení inkasa.
   inkaso

 4. Z nabízených možností zvolte položku Povolení inkasa.

  inkaso 
 5. Otevře se vám formulář pro vyplnění Povolení inkasa. Teď máte 2 možnosti. Buď ručně vyplníte potřebná pole v levé části formuláře, jako je číslo účtu, kterému povolujete vás inkasovat, limit jednoho inkasa, a frekvenci inkasování (období, které musí uplynout od posledního inkasa), nebo k vyplnění použijete QR kód, který najdete na faktuře, případně jiném platebním podkladu.

  QR kód přetáhnete do pravé části okna nebo otevřete a nahrajete ze svého počítače. Podmínkou pro přetažení QR kódu je, že si přílohu s dokumentem obsahující QR kód uložíte do svého počítače, protože přetažení přílohy z e-mailu (například z vyúčtování) do internetového bankovnictví nemusí zafungovat.

    inkaso

6. Po vyplnění a kontrole klikněte na tlačítko Pokračovat, potvrďte na autorizační obrazovce zadané údaje KB Klíčem či jinou metodou, stejně jako když se přihlašujete do internetového bankovnictví, a vaše povolení inkasa je nastavené.

Autorizace více inkas najednou

Pokud potřebujete autorizovat ze svého účtu více inkas najednou, můžete si je po vyplnění údajů na formuláři Povolení inkasa, uložit k následnému hromadnému potvrzení / autorizaci přes tlačítko Uložit k autorizaci.

Hromadnou autorizaci povolení inkasa provedete na záložce Menu, v části PŘEHLEDY přes položku Autorizace na záložce Povolení inkasa. Následně můžete označit vybraná povolení inkasa, které chcete hromadně autorizovat, nebo vybrat všechna povolení inkas k následné autorizaci kliknutím na Označit vše na této stránce v dolní části pod seznamem inkas.

Povolení inkasa

Pro dokončení autorizace vybraných povolení inkas klikněte na tlačítko Autorizovat vybrané a následně potvrďte na autorizační obrazovce tak, jak jste zvyklí (KB Klíčem či jinou metodou) a vaše povolení inkas jsou zadané.

Po potvrzení najdete takto založená povolení inkasa, i dříve nastavená povolení inkasa, v hlavní nabídce na záložce Platby po kliknutí na položku Povolení inkasa, SIPO, Souhlas se SEPA inkasem.

Další tipy, jak na inkaso

Video je vložené z YouTube a nastavení cookies na našem webu se na něj nevztahuje. Pokud ho přehrajete, YouTube může informace z vašeho prohlížeče sbírat, i když jste cookies na kb.cz nepřijali.