30. 4. 2021
12:00

Komerční banka obdržela v rámci tradičního vyhlašování Mastercard Awards dvě ocenění – cenu za unikátní propozici a nejlepší prodeje kreditní karty 4U a podporu projektu Česko platí kartou. Společnost Mastercard uděluje tradičně ceny těm nejlepším v oblasti platebních karet. Letos se oficiální předávání cen konalo on-line 29. dubna.

 

Hlavní cenu v kategorii Advisors Special Mention získala kreditní karta 4U, která se stala díky své unikátní propozici a nízké úrokové sazbě nejprodávanější kreditní kartou na tuzemském trhu. „Kreditní karty jsou vnímány jako běžný platební prostředek, který se zpravidla liší jen výší úroků. Naše karta 4U ale dokázala, že i zde lze překročit hranice a stát se unikátem,“ vysvětluje Veronika Bejšovcová, Chapter lead pro karetní klientskou cestu. Kreditní karta 4U přináší klientům mimo jiné bezplatné půjčení finančních prostředků na 45 dní, pojištění schopnosti splácet a pozáruční servis spotřebičů a havárií v domácnosti.

Cena Special Mention oceňuje výsledky, kterých dosáhla společně Komerční banka a sesterská společnost KB SmartPay v rámci projektu Česko platí kartou. Ten propojuje české obchodníky s bankami, které jim poskytují podporu pro akceptaci platebních karet. „Komerční banka je průkopníkem v digitálních službách, a to nejen pro jednotlivce, ale i firmy. Naše účast prostřednictvím aliance KB SmartPay v projektu Česko platí kartou je sice jen jedním, ale zato velmi zřetelným příkladem našich aktivit v tomto směru. A ocenění, které jsme za naše výsledky v projektu získali, ukazuje, že jdeme správnou cestou,“ uvádí Eva Kárníková, Vedoucí karetních služeb. V rámci projektu Česko platí kartou, mohou obchodníci získat na 6 měsíců bezplatně platebního terminálu a tím zjednodušit svou administrativu, zvýšit své obraty a získat více zákazníků.

Mastercard Awards oceňuje banky, jejichž strategie posouvá aktuální digitální a smart platební řešení na vyšší úroveň. Cenu Advisors Special Mention obdržela Komerční banka i minulý rok za realizaci projektu na podporu prodeje kreditních karet.