Aktualizace software
čipových karet

Přechod na novou
verzi je nezbytný!

Důležité!

23. září 2022 dojde k přepnutí čipových karet na nové rozhraní. Abyste se v pořádku přihlásili i po tomto datu, instalujte včas novou verzi software pro komunikaci s čipovou kartou. Pro instalaci jsou nezbytná administrátorská oprávnění! Informujte včas i správce výpočetní techniky!

Odpovědi a postupy najdete níže v rámci sekce DOTAZY.

DOTAZY

Pro instalaci využijte komplexní PDF návod. Pro úspěšné dokončení jsou nezbytná administrátorská oprávnění a zároveň přístup do uživatelské složky. Instalační soubor (odkaz je součástí návodu) spusťte běžným dvojklikem pod aktuálně přihlášeným uživatelem a případné přihlášení administrátora proveďte až po výzvě operačního systému.

  1. klik na Osobní certifikát na čipové kartě
  2. potvrzení výzvy v prohlížeči (Spustit aplikaci KBPodpisovyModul)
  3. pokračovat v KB Podpisovém modulu zadáním PIN kódu

Po kliknutí na odkaz "Osobní certifikát na čipové kartě" se objeví upozornění internetového prohlížeče ke spuštění KB podepisovací doplňku, ale nic se nestane. Nový modul nebyl instalován. Postupy pro operační systémy (Windows 8.1+ a Windows 7) najdete v odpovídajících častých dotazech. 

Windows 7 nejsou dlouhodobě podporovány a jejich používání sebou nese výrazná rizika. Rádi bychom ale nabídli alespoň dočasné řešení. Pro zprovoznění využijte tento PDF návod.

Specifické nastavení firemního IT prostředí a jeho podmínky jsou uvedeny níže. Speciální postup máme k dispozici. Pokud o něj máte zájem, informujte nás e-mailem na adrese mojebanka@kb.cz s předmětem Čtečky karet - specifický případ

Postup je vhodný pro případy, kdy je třeba:

  • instalovat soubory s doplňkem mimo běžný uživatelský adresář
  • není možné z uživatelského adresáře spouštět DLL soubory
  • jsou používány cestovní profily
  • jsou používány UNC cesty