Čipové karty

Vše potřebné na jednom místě

Co zde najdete

Kompletní přehled o podpoře čipových karet - jaké čtečky jsou podporovány, co je třeba provést pro jejich instalaci jak probíhá přihlášení a řešení nejčastějších dotazů (chyb a nedorozumění) při jejich používání.

DOTAZY A NÁVODY

Pro instalaci využijte komplexní PDF návod. Pro úspěšné dokončení jsou nezbytná administrátorská oprávnění a zároveň přístup do uživatelské složky. Instalační soubor (odkaz je součástí návodu) spusťte běžným dvojklikem pod aktuálně přihlášeným uživatelem a případné přihlášení administrátora proveďte až po výzvě operačního systému.

  1. klik na Osobní certifikát na čipové kartě
  2. potvrzení výzvy v prohlížeči (Spustit aplikaci KBPodpisovyModul)
  3. pokračovat v KB Podpisovém modulu zadáním PIN kódu

Thales IDBridge CT700

 

 

 

Gemalto ID Bridge CT710

 

 

Gemplus GemPCTwin

 

 

Omnikey Cardman 3821

 

 

Omnikey Cardman 3621

 

 

IDBridge CT510
(Express Card 54)

 

 

Omnikey CardMan 4040

 

 

Po kliknutí na odkaz "Osobní certifikát na čipové kartě" se objeví upozornění internetového prohlížeče ke spuštění KB podepisovací doplňku, ale nic se nestane. Nový modul nebyl instalován. Postupy pro operační systémy (Windows 8.1+ a Windows 7) najdete v odpovídajících častých dotazech. 

Windows 7 nejsou dlouhodobě podporovány a jejich používání sebou nese výrazná rizika. Rádi bychom ale nabídli alespoň dočasné řešení. Pro zprovoznění využijte tento PDF návod.

Specifické nastavení firemního IT prostředí a jeho podmínky jsou uvedeny níže. Speciální postup máme k dispozici. Pokud o něj máte zájem, informujte nás e-mailem na adrese mojebanka@kb.cz s předmětem Čtečky karet - specifický případ

Postup je vhodný pro případy, kdy je třeba:

  • instalovat soubory s doplňkem mimo běžný uživatelský adresář
  • není možné z uživatelského adresáře spouštět DLL soubory
  • jsou používány cestovní profily
  • jsou používány UNC cesty
  • Firemní certifikát - speciální elektronický certifikát, který slouží pro automatizované zpracování bankovních operací (stahování výpisů do účetních programů). Pro stažení a správu tohoto certifikátů je nezbytné tzv. KB podpisový modul (odkaz)
  • Pro některé starší aplikace (e-kurýr) - je za potřebí kromě instalace čtečky provést i instalaci tzv. doplňku pro internetový prohlížeč (pouze Edge a Google Chrome - odkaz na Chrome Webstore)