Podnikatelský účet sice podle zákona mít nemusíte, ale jako drobným podnikatelům, freelancerům či třeba řemeslníkům vám dokáže podnikání ulehčit. V Komerční bance jsme připravili několik bankovních účtů pro OSVČ s nabídkou aplikace Fakturoid na tvorbu i správu faktur.

Zlepšete svůj přehled o příjmech a výdejích

Je jedno, zda jste freelancer, řemeslník, živnostník nebo jakýkoli drobný podnikatel, vždy potřebujete jasně vědět, kolik jste přijali, vydali a zda už máte všechny vystavené faktury uhrazené.

Část příjmů i výdajů se sice řeší tzv. přes pokladnu (platby, které vám zaplatí vaši zákazníci v hotovosti a vy jim na ně vystavíte doklad, nebo naopak zaplatíte vašim dodavatelům hotově), v podnikání se však bankovní účet pro podnikatele hodí. Nejen pro přehled zda jste zaplatili faktury, nebo naopak zákaznici zaplatili vám, ale i pro případy, kdy vám zákazníci platí kartou přes platební terminál.

V neposlední řadě bude za váš samostatný podnikatelský účet ráda i vaše účetní, nebude muset v bankovních výpisech hledat, co je soukromá platba za nákup potravin na víkend a co do podnikání patří. 

Výhody bankovního účtu pro OSVČ

Podnikatelský účet není pro podnikatele povinností, může vám však přinést několik důležitých výhod.

  • Máte lepší přehled o firemních příjmech a výdajích
  • Účetní z něj snadno získá všechna potřebná data pro daňové přiznání
  • Můžete si k němu sjednat kontokorent pro podnikatele 
  • Dostanete k němu platební kartu k podnikatelskému účtu 
  • Při žádosti o půjčku má už vaše podnikání v bance historii a bude snazší na úvěr dosáhnout

Druhy bankovních účtů pro OSVČ

V Komerční bance nabízíme několik bankovních účtů pro podnikatele a firmy. K základním patří běžný účet v Kč vhodný pro ty, kteří chtějí jednoduchý podnikatelský účet.

Další možností je běžný účet v cizí měně pro všechny, kteří přijímají plat či alespoň část příjmů z ciziny nebo v cizí měně. Na výběr mají účet v EUR, USD, RUB a dalších patnácti měnách. Problém není ani debetní karta, hotovostní a bezhotovostní platby, online bankovnictví a mnohé další.

Následují již profesionálnější účty, které skýtají mnohem více služeb, podporu a aplikaci Fakturoid k tvorbě a správě faktur zdarma. První z nich je Profi účet, který je ideální pro každého, kdo si chce k účtu navíc i ulehčit účetnictví.

Luxusnější bratříček Profi účtu je bankovní účet Profi účet Gold, který nabízí nadstandardní podporu a služby, Zlatou kartu, vkladovou kartu, nadstandardní cestovní pojištění pro vlastníka i jeho rodinu, výběr z bankomatů po celém světě zdarma i např. možnost druhého účtu v korunách či cizí měně.

Poslední podnikatelský účet je Profi účet pro začínající OSVČ a umožňuje všem začínajícím podnikatelům vyzkoušet si zdarma všechny výhody podnikatelského Profi účtu.

Ke všem účtům můžete zvýhodněně využívat již zmíněný online nástroj pro tvorbu i správu faktur Fakturoid, popř. Profi program, který vám umožní mít podnikatelský i osobní účet zdarma a na jednom místě. 

Můžete si zároveň sjednat i kontokorent pro podnikatele, a to i v případě, že jste začínající podnikatel v prvním roce podnikání. A pokud chcete umožnit svým zákazníkům platit kartami, máme výhodné podmínky na platební terminály. 

Sjednejte si podnikatelský účet

Na pobočce

Domluvte si schůzku na nejbližší pobočce.

Zavoláme vám

Nechte vše na nás. Zanechte nám kontakt, zavoláme vám.

Načítám