Aktuální hrozba - SMShing

Vážení klienti,
chtěli bychom vás upozornit na nové aktuální hrozby, se kterými se můžete setkat. V poslední době se setkáváme se dvěma typy podvodného jednání, které nabírají na síle.

14. 1. 2022 10:00

Prvním typem jsou podvodné SMS vydávající se za oznámení o čekající příchozí platbě od České pošty. Tyto SMS odkazují na podvodnou platební bránu, kde jste pro „přijetí“ platby odkázáni na podvržené prostředí své banky a je po vás vyžadováno zadání údajů a následné potvrzení platby, čímž v nepozornosti autorizujete odchozí (nikoliv domnělou příchozí) platbu.

Podvodná SMS

Druhým typem jsou pak podvodné aktivity na inzertních portálech, kdy jste kontaktování domnělým zájemcem, který vám zašle phishingový odkaz, kde opět vyplníte své údaje a následně po vás chce potvrzení „příchozí“ platby ve vašem KB klíči. Ve skutečnosti však v nepozornosti můžete opět potvrdit podvodníkem zadanou odchozí platbu.

Dbejte prosím zvýšené opatrnosti při reakcích na podobné typy výzev a důsledně dodržujte Bezpečnostní desatero. Zároveň obecně věnujte pozornost tomu, které operace potvrzujete ve svém KB klíči, a to kromě zmíněných případů též tehdy, když vás k tomu někdo vyzývá při telefonickém hovoru například s nabídkou investic.

Zjistěte víc o tom, jak můžete chránit svůj počítač a osvěžte si Bezpečnostní desatero.

Pokud jste na tyto či podobné typy podvodného jednání reagovali, neprodleně kontaktujte naši Klientskou linku internetového bankovnictví na tel: 955 551 552 nebo nám napište na mojebanka@kb.cz.

Vaše Komerční banka, a.s.