Podvodné e‑maily – phishing - 22. 6. 2015

Aktuálně jsme zaznamenali další vlnu podvodných e‑mailů směřujících na klienty Komerční banky s cílem odcizit přihlašovací údaje do internetového bankovnictví, které útočník následně zneužije pro podvodné převody. Na tento podezřelý odkaz nikdy neklikejte a nezadávejte vaše přihlašovací údaje. V opačném případě Vám hrozí riziko odcizení finančních prostředků z účtu. Komerční banka tento typ informací po klientech nikdy nevyžaduje.

22. 6. 2015 15:00

Doporučujeme Vám neotevírat žádné e‑maily z neznámého zdroje, klikat na neznámé odkazy v nich uvedené a vyplňovat přihlašovací údaje, včetně vkládání Vašeho certifikátu pro internetové bankovnictví.

V případě, že jste výše uvedený e‑mail obdrželi nebo se setkali s jiným podezřelým e‑mailem a otevřeli jej, případně klikli na odkaz v něm uvedený, neprodleně kontaktuje naši telefonní linku internetového bankovnictví +420 955 551 552 nebo nám napište na mojebanka@kb.cz.

Při práci na internetu nebo v internetovém bankovnictví Vám doporučujeme řídit se našimi bezpečnostními pravidly, které najdete v Desateru bezpečnosti.

Jak se chránit:

  • Nikdy neodpovídejte na e‑mailové zprávy, ve kterých jsou vyžadovány vaše osobní, přihlašovací údaje (certifikáty, hesla, přihlašovací/autorizační SMS) nebo jste vyzýváni k jejich ověření, aktualizaci.
  • Neklikejte na odkazy v podezřelých e‑mailech.
  • Využívejte výhradně oficiální kontakty. Pro tyto účely nikdy nepoužívejte kontaktní informace zaslané e‑mailem nebo SMS zprávou.
  • Pokud nedopatřením zadáte své údaje do falešné žádosti, okamžitě kontaktujte call centrum a požádejte o zablokování internetového bankovnictví KB a o změnu přihlašovacích údajů.
  • Nainstalujte si nástroj Trusteer Rapport, který se zaměřuje na finanční malware.
  • Používejte aktualizovaný antivirový software.
  • Mějte vždy instalovanou nejnovější verzi internetového prohlížeče se zapnutou detekcí nebezpečných stránek.
  • Neklikejte na odkazy zaslané neznámými osobami.
  • Pomocí internetového prohlížeče ověřujte platnost certifikátu SSL – pravé internetové aplikace Komerční banky poznáte podle toho, že adresa v prohlížeči začíná na "https://" a nikoliv "http://". Navíc uvidíte v zeleném proužku potvrzení, že jde o stránku Komerční banky s důvěryhodným certifikátem.