Zaměřte se na sebe

Své děti jste vychovali, starali se o ně a podporovali. Teď je na čase nechat je vylétnout z hnízda. Může to pro vás být složitější období, ale nepřijde to ze dne na den. Udělejte si plány, co chcete s volným časem dělat. Vraťte se ke svým koníčkům z mládí, plňte si sny a užívejte si nové etapy života.

VÍTE, ŽE…

Češi zůstávají bydlet s rodiči v průměru do 27 let, Švédové opouštějí hnízda okolo 20. roku a v nejdéle bydlí s rodiči v Evropě Chorvati - okolo 32 let.

Informace uvedené na internetových stránkách v jednotlivých životních situacích nemají charakter právních, daňových ani investičních rad či doporučení. Využití těchto informací je výlučně na uvážení a odpovědnosti daného uživatele.

Co s volným časem a penězi?

NEZAPOMÍNEJTE NA DŮCHOD

Čím déle spoříte, tím lépe

Pokud jste ještě nezačali spořit na důchod, je nejvyšší čas začít. Pořád jste ve věku, kdy si můžete ke státnímu důchodu pravidelným spořením nebo investováním přilepšit o několik tisíc měsíčně.

 

Jak se zaopatřit

Gratulujeme

Stali jste se prarodiči? Nebo se na svou novou roli teprve připravujete? Babičky a dědečkové jsou pro děti pořád nezastupitelní. Mladé rodiny se dnes musejí potýkat s řadou výdajů a problémů. Přečtěte si, jak své potomky můžete podpořit.

„TO MĚ NAUČILI BABIČKA S DĚDOU“
Svým vnoučatům můžete připravit zážitky, na které nikdy nezapomenou.

Vnoučata 

Jak podpořit vnoučata finančně