Témata

Úvod   |   Řešení finančních potíží   |   Životní situace
|   Zhodnocení financí   |   Chytře na půjčky   |   Bezpečně na internetu
|   Bez čeho se neobejdete

půjčka na směnku je nezákonná

Osobní půjčka na směnku je nezákonná

Od osobních půjček na směnku dejte radši ruce pryč. Jde o nelegální formu půjčky, která pro dlužníka znamená vysoké riziko. Mimo zákon stojí od roku 2013.

Proč se půjčkám bez doložení příjmu radši vyhnout

Prověření schopnosti splácet je jedním z prvních úkonů, které banka při žádosti o půjčku zpracovává. Účelem je především ochránit žadatele před problémy se splácením.

půjčky bez doložení účtu
SMS půjčky

SMS půjčky a jejich úskalí

SMS půjčky možná znějí lákavě, často jsou ale spojené s vysokými poplatky a úroky. Alternativou je kontokorent nebo kreditní karta. Poslouží vám jako finanční rezerva, kterou máte hned k dispozici, a půjčku narychlo shánět nemusíte.

Exekuce na účet a jak z ní ven

Exekuce na účet je běžná metoda vymáhání dluhů. Trvá nejméně měsíc, ale může se protáhnout i na několik let. Pokud ale s exekutorem komunikujete a dokážete mu snahu pohledávku splatit, může souhlasit s odblokováním vašeho účtu.

exekuce na účet
Krátkodobé půjčky do výplaty zobrazuje budík

Krátkodobé půjčky do výplaty

Nečekaný nedostatek peněz těsně před výplatou vám pomůže pokrýt také kontokorent nebo kreditní karta. Krátkodobá půjčka není jedinou možností, jak situaci řešit.

Pozor na nebankovní půjčky bez registru

Půjčky bez registru patří mezi velmi rizikové produkty, které vás mohou snadno dostat do velkých dluhů. Banky vám takovou půjčku nenabídnou, ani nemohou, zákon jim ukládá registr dlužníků vždy zkontrolovat a ověřit vaše aktuální závazky.

nebankovní půjčky bez registru
muž a žena sedící na sedačce

Proč a jak se vyhnout půjčkám od lichváře

Půjčka od lichváře je poměrně rychlý způsob, jak se dostat do problémů s dluhy. Podívejte se, podle čeho takové půjčky poznáte a jak se jim vyhnout.

Proč půjčka na exekuci není dobrý nápad

Půjčka na exekuci vám ze složité finanční situace nepomůže. Když už v exekuci jste, měli byste se snažit ji co nejrychleji splatit a více se nezadlužovat.

půjčka na exekuci není dobrý nápad
muž a žena sedící na sedačce

Mějte plán, když nezvládáte platit dluhy

Pokud jste se zadlužili a víte, že řešení sami nezvládáte, buďte aktivní a jednejte.  Nečinností situaci vždy jen zhoršíte, protože věřitelé se o své peníze nakonec přihlásí. Z dluhové pasti Vám může pomoci dobře nastavený plán.

Jak nebýt na konci měsíce v minusu

Pomůže vám jednoduchý plán, pár dobrých rozhodnutí a vědět, jakým chybám se nejčastěji vyhnout. Podívejte se na video. Překvapí vás, jak je to snadné.

váha s příjmy a výdaji
rozčílený muž sedící u počítače

Nevyhýbejte se špatným zprávám

Z malého dluhu se může strašně rychle stát velký problém. Než se stačíte vůbec zorientovat, můžete čelit exekuci a váš dluh bude několikanásobně vyšší než na začátku zadlužení. Jak správně reagovat, abyste neztratili kontrolu nad svým rozpočtem?