Mějte plán, když nezvládáte platit dluhy!

Pokud jste se zadlužili a víte, že řešení sami nezvládáte, buďte aktivní a jednejte.  Nečinností situaci vždy jen zhoršíte, protože věřitelé se o své peníze nakonec přihlásí. Z dluhové pasti vám může pomoci dobře nastavený plán.

Jak se zbavit dluhů a přestat žít od výplaty k výplatě? Různých rad je všude hodně, ale řešení zůstává v základu stále stejné. Sepište si všechny vaše útraty během měsíce - tím se má na mysli i každá svačinka, káva nebo drobnosti. Jakmile budete mít tento přehled, je nutné si odpustit všechny malé drobnosti a radosti, které vám zatěžují rozpočet.  

Najednou se vám otevře prostor pro šetření, které vám pomůže vyjet na dovolenou bez půjčky nebo si třeba koupit novou elektroniku bez zadlužení. S další úsporou vám může pomoci konsolidace půjček.

Výdaje narůstají úměrně s příjmem, vyšší plat vám tak pravděpodobně s dluhy nepomůže. Začít musíte vždy u sestavení vašich denních útrat, a to za celý měsíc. Každá skulinka a odpuštění si maličkostí vám pomůže ušetřit.

Jakmile budete mít hotový přehled vašich plateb, začněte s plánem, který s vašimi dluhy zatočí:

  1. Seřaďte si dluhy od nejmenšího k největšímu
  2. Najděte skulinku ve vašem rozpočtu
  3. Začněte splácet nejmenší dluh

Konsolidace půjček

Konsolidací úvěrů můžete sdružit všechny své dřívější půjčky, úvěry, kreditní karty, kontokorenty, revolvingové úvěry a jim podobné jen do jediného velkého spotřebitelského úvěru. Navíc s nižšími úroky, lepšími podmínkami a mnohem nižším stresem. Nemusíte totiž dávat pozor na spoustu různých finančních produktů, hlídat si data jejich splatnosti, variabilní symboly, výši splátek apod. Jediné, na co se budete muset soustředit, bude jen ten jediný velký úvěr. Nač si dát při konsolidaci pozor? 

Mějte na paměti, že není možné konsolidovat půjčky bez registru, pro konsolidaci je třeba mít minimálně dva dluhy, větší počet není omezen. Dluhy musejí mít splatnost delší než 6 měsíců, případně 1 rok. Celková suma dluhů nesmí být nižší než 50 000 Kč ani přesáhnout hranici 500 000 až 1 000 000 Kč (výjimečně některé banky umožňují i konsolidaci půjček v celkové hodnotě až 2 500 000 Kč).

Přejeme vám, abyste se již zbytečně nezadlužovali za věci, které mají udělat pomíjivý dojem. Díky lepšímu hospodaření můžete začít žít spokojený život a plnit si vlastní sny.

Konsolidace

Konsolidace

Slučte si půjčky do jedné a získejte
lepší podmínky
Pojištění schopnosti splácet

Pojištění schopnosti splácet

Sjednejte si k hypotéce, půjčce nebo
kreditní kartě