Krátkodobé půjčky do výplaty

Každému se může stát, že mu před výplatou chybí peníze. Někdy stačí jedna nečekaná platba nebo se pokazí drahý spotřebič, a dojdou peníze na účtu i železná rezerva. Možná si myslíte, že jediným řešením je krátkodobá půjčka. Výhodnější variantou ale pro vás může být kreditní karta nebo kontokorent.

Oba produkty vám nabídnou určitou peněžní rezervu, třeba právě pro případ neplánovaných výdajů těsně před výplatou. Nebudete pak muset finanční díru zalepovat krátkodobými půjčkami, ke kterým se mohou vázat vysoké úroky a poplatky, kvůli nimž půjčku hodně přeplatíte.

Výhoda je, že jakmile vám banka kreditku nebo kontokorent schválí, jsou vám k dispozici opakovaně a nemusíte o ně znovu žádat. Můžou tedy sloužit jako rychlá pojistka při dočasném nedostatku financí.

S kreditní kartou získáte bezúročné období. Pokud s ní platíte, ale peníze bance v tomto období vrátíte, nebudete hradit vůbec žádný úrok. Nebo s ní můžete nakupovat a splácet postupně. Navíc se s jejím používáním pojí další benefity, můžete například získat cestovní pojištění, příspěvek k penzijnímu spoření nebo třeba pomoc, když si zabouchnete klíče. Záleží, kterou kreditku si vyberete.

Kontokorent je ideální v situacích, kdy nečekaně potřebujete něco rychle zaplatit, ale nemáte z čeho. Umožní vám jít na účtu do minusu a jednoduše tak pokrýt chybějící peníze. Jeho splatnost je jeden rok, což znamená, že se po roce od přečerpání musíte dostat zpátky do plusu. To ale většinou vyřeší výplata, která vám na účet přijde a přehoupne ho zpátky do kladných hodnot. Kontokorent je finanční rezerva, kterou pro případ potřeby máte hned k dispozici. Když ji nevyužíváte, nic neplatíte.

Pokud vám chybí pár tisíc, vyplatí se vám sáhnout raději po kreditce nebo kontokorentu než podezřelých nabídkách krátkodobých půjček.

Budík

Úskalí krátkodobých půjček

Nebankovních společností na hraně (nebo už za hranou) lichvy je v Česku mnoho. Nenechte se zlákat jejich seriózními názvy a veselými logy, která hrají všemi barvami. Mnohé z nich totiž operují podle jednoduchého klíče.

Na začátku vám předloží lákavé podmínky. Peníze budete mít na účtu okamžitě a splácet začnete hned po výplatě. Ve smlouvě je i zmínka o pokutách za promeškané splátky, na ty vás ale nikdo upozorňovat nebude. Když si chcete půjčit více peněz, není problém. Jen je třeba zaručit se například nemovitostí.

Jakmile podepíšete, stačí málo. Třeba aby se váš zaměstnavatel opozdil s výplatou. Prošvihnete termín a začne naskakovat penále, které může po pár dnech nebo týdnech převýšit i původní splátku.

Když se vám nepodaří z problémů dostat včas, spadnete do situace, kdy už jenom splácíte pokuty, které stále narůstají a narůstají. Mnoho zoufalých lidí v takové situaci sáhne po další nebankovní půjčce s podobnými podmínkami a dostane se do dluhové spirály.

Hodí se mít

4U karta

4U karta

Kreditní karta s úrokem jen 16,9 % p. a.
Kontokorent

Kontokorent

Finanční rezerva kdykoli a na cokoli
potřebujete

Poradíme vám

Společně vybereme to nejlepší řešení