Ekologická platební karta z 85 % vyrobená z recyklovaných materiálů

Představujeme vám zatím nejekologičtější platební kartu, která je z 85 % vyrobená z recyklovaných materiálů

Ústředním motivem karty je známý symbol recyklace, který je na podkladu inspirovaném krásou a elegancí přírody. Spojení recyklace a přírody je v souladu s naší snahou o udržitelný rozvoj s ohledem na životní prostředí.

Karta zaujme také designem na výšku. Veškeré údaje na kartě najdete na zadní straně, což dá vyniknout designu karty na přední straně.

Paletu designů na kartách budeme postupně rozšiřovat o další přírodní motivy.

Eko karty budou v průběhu roku 2022 postupně nahrazovat stávající plastové karty. Tyto karty budeme klientům nově zasílat na 100% recyklovaném papíru.

Karty, kterým skončila platnost, můžete přinést na jakoukoli pobočku a my zajistíme jejich správnou likvidaci.

EKO KARTY OSOBNÍ
Motivy ekologických platebních karet vychází z detailního pohledu na povrchy, které najdeme v přírodě.

Chameleon

Kartu se vzorem chameleoní kůže dostanete k účtu MůjÚčet (Embosovaná karta), MůjÚčet Plus (Plus karta) a Studentskému účtu (Embosovaná G2 karta) a zaplatíte s ní rychle a bezpečně kdekoli na světě.

Na Zemi žije 150 druhů a 190 poddruhů chameleonů. Říká se, že chameleon dokáže měnit barvu podle prostředí. Není to pravda, svou barvu mění podle emocí.

Včelí plástev

Výjimečná Zlatá karta s cestovním pojištěním a výběry hotovosti z bankomatů po celém světě – bez poplatků od Komerční banky. Dostanete ji u nás k účtům MůjÚčet Gold a TOP nabídka.

K designu karty nás inspirovaly včely z našich včelínů na střeše budovy Komerční banky v Praze. Sklenice včelího medu jsme použili také pro charitativní účely.

List

Nepřehlédnutelná zelená karta se strukturou exotického listu jako motiv kreditní karty 4U karta pro bezstarostné nákupy a oddělené finance, se službou pozáruční opravy spotřebičů a pojištění schopnosti splácet. 

Zeleň opravdu léčí. Zejména stromy s hustým listovím snižují znečištění ovzduší tím, že z něj odstraňují cizorodé látky včetně polétavého prachu a těžkých kovů.

Jinovatka

Mrazivě elegantní design listu pokrytého jinovatkou najdete na kreditní kartě A karta pro výhodné nákupy s prodlouženou zárukou na zboží.

Průměrná teplota zemské atmosféry a oceánů v posledních dekádách stoupá. Teplota se za posledních 200 let, od doby, kdy začala pravidelná měření, zvýšila o 0,6 ± 0,2 °C.

EKO KARTY PRO PODNIKATELE
Vzory ekologických karet symbolizují tvořivost a detailně zkoumají strukturu dřeva a kovů.

Dřevo

Profi karta a Vkladová karta pro každodenní použití s krásnou kresbou struktury dřeva.

V roce 2021 jsme ve spolupráci s nadací Jistota a Městskou částí Praha 13 vysadili alej stromů v okolí historické cesty, která spojuje starou usedlost Chaby a kostel v Krtni.

Stříbro

Stříbrná firemní karta s cestovním pojištěním a asistenční službou pro motoristy.

Nejdůležitější stříbronosnou lokalitou v Čechách byla Příbram s celkovou těžbou přes 3400 tun stříbra a Kutná Hora, kde se ho vytěžilo 2700 tun. Přibližně 405 tun se vydolovalo v Jáchymově a 400 tun v Jihlavě.

Zlato

Prestižní Zlatá firemní karta s nadstandardním cestovním pojištěním a asistenční službou pro motoristy po ČR i Evropě.

V Česku jsou prokazatelné zásoby podpovrchového zlata zhruba 400 až 500 tun. Pomyslný žebříček vedou Kašperské Hory, kde se má nacházet okolo 100 tun, a Zlaté Hory. Nachází se zde tedy zlato za zhruba 400 až 500 miliard korun.

Eben

Kreditní karta Business World pro podnikatele, která vám vrací peníze. Nově v provedení imitujícím ušlechtilé ebenové dřevo.

Podle výzkumu NASA se naše planeta za posledních 20 let „zazelenila“ více, než se čekalo. Přispělo k tomu především masivní vysazování nových stromů v Číně a Indii.

Podnikáme udržitelně

Podívejte se, co dalšího jako banka děláme pro udržitelnou budoucnost.

Více informací