Jak chránit mobil

Používejte otisk prstu nebo bezpečnostní software

Zabezpečení heslem

Zabezpečení heslem

Mobilní banka je zabezpečena heslem, které znáte jenom vy. Pokud ho zadáte třikrát chybně, dojde k zablokování aplikace.
Chráněno otiskem prstu

Chráněno otiskem prstu

Využijte možnosti přihlašování otiskem prstu. Otiskem pak můžete potvrzovat každou transakci.
Ochrana proti malware

Ochrana proti malware

Mobilní banka využívá sofistikovanou ochranu před škodlivými aplikacemi.
Prověřování transakcí

Prověřování transakcí

Každou transakci v reálném čase prověříme, a pokud si nejsme jisti, že jste ji zadali vy, zavoláme vám.
Nastavení limitu

Nastavení limitu

Nastavte si nižší platební limity nebo Mobilní banku využívejte jenom ke sledování zůstatků a pohybů na účtu bez možnosti převodů.

Stáhněte si Mobilní banku

Jak chránit mobil

Aplikaci Mobilní banka i Mobilní banka Business instalujte pouze z oficiálních zdrojů (Google Play, Apple Store). Pouze tam lze garantovat její bezpečnost. Aplikace z jiných míst s velkou pravděpodobností obsahuje škodlivý kód a může vám způsobit problémy spojené s únikem citlivých dat. Tato bezpečnostní zásada se týká samozřejmě všech aplikací. Navzdory tomu, že do našich aplikací implementujeme mimo vlastní bezpečnostní opatření také ta od nejlepších světových hráčů v této oblasti, nejdůležitějším bezpečnostním prvkem zůstáváte vy. Buďte obezřetní.

Nikdy neinstalujte do telefonů s operačním systémem Android programy z neznámých zdrojů. Pokud vás k tomu kdokoli vyzve, jedná se pravděpodobně o pokus propašovat do vašeho telefonu škodlivý program.

Nezasahujte do software telefonu. Pokud na svém telefonu provedete tzv. root nebo jailbreak, značně oslabíte zabezpečení telefonu.

Aktualizujte telefon. Pokud vám telefon oznámí, že jsou k dispozici aktualizace, neváhejte a při nejbližší možné příležitosti aktualizaci proveďte. Může totiž obsahovat i bezpečnostní záplaty. Neaktualizovaný telefon může být zdrojem nákaz.

Zamykejte svůj telefon. Nastavte si zamykání displeje. Pokud pak necháte telefon bez dozoru, snížíte tak pravděpodobnost, že útočník využije vaší nepozornosti a telefon zneužije. V případě, že využíváte pro odemykání telefonu otisk prstu, vždy do telefonu zadávejte pouze své otisky a nikdy otisky kohokoliv jiného.

Antivirus pro mobilní telefon. Existují spolehlivé antivirové programy pro mobilní telefony. Stáhněte si z oficiálního zdroje aplikaci, která ochrání váš telefon před rozličnými hrozbami.

Vzdálené vymazání chytrého telefonu. Pokud ztratíte telefon nebo vám ho někdo zcizí, máte možnost vzdáleně telefon uvést do továrního nastavení a nepovolaná osoba se nedostane k vašim osobním datům. Pokud se nepodaří vzdáleně vymazat telefon, změňte hesla u všech služeb.

Nastavte si PIN i k SIM kartě. V případě ztráty nebo odcizení telefonu zamezíte tomu, že „nálezce“ bude využívat služeb na váš účet. Samozřejmostí je rovněž okamžitá blokace SIM karty u vašeho operátora.

Heslo ani PIN si nikam nepoznamenávejte. Pokud si heslo nebo PIN zapíšete do mobilu, riskujete, že v případě odcizení mobilu zloděj tyto údaje najde a zneužije je.

Pozor na SMS z neznámých čísel. SMS mohou rovněž obsahovat odkazy na internetové stránky, které z vás mohou vylákat osobní údaje. Jedná se jen o jinou formu phishingu.

Pozor si dávejte i na telefonáty. Někdy se podvodník vydává za operátora z kartového centra a chce si naléhavě ověřit transakce na vaší platební kartě. K tomu si pochopitelně potřebuje „ověřit“ údaje platební karty, jako je PIN.

Pracovníci banky nikdy nevyžadují citlivá data přes e‑mail nebo přes telefon. Pokud vás někdo bude kontaktovat a bude žádat jakékoli citlivé údaje, jde pravděpodobně o podvodníka. Neztrácejte čas a telefon položte.

Co dělat, když