Jak investovat, když se v tom nevyznám?

K investování určitě nepotřebujete mít titul ani nemusíte vyčkávat, až porozumíte všem nástrahám trhu. Od toho jsou tu investiční poradci, aby vám ukázali a vysvětlili všechny možnosti, které máte.

Poradí vám s výběrem investic a pomůžou vám sestavit portfolio odpovídající vašim zkušenostem. Podle zákona musíte vyplnit investiční dotazník, na jehož základě vám může poradce navrhnout takovou investiční strategii, která bude sedět vašemu rozpočtu, plánům a schopnosti snášet riziko.

Dobrým startem pro vás mohou být také online investiční platformy. I na nich musíte vyplnit investiční dotazník a platforma vám podle výsledků navrhne vhodnou strategii.

Pokud s investicemi začínáte, mohou pro vás být vhodné investiční fondy. Ty spravují zkušení manažeři, takže není potřeba, abyste vy sami měli odborné znalosti. Pakliže budete investovat pravidelně, nemusíte sledovat situaci na trhu ani se snažit investice časovat. Stačí každý měsíc poslat peníze a nechat je pracovat. Díky pravidelnosti vás výkyvy trhu nemusí stresovat. Nakupujete totiž, když jsou trhy nahoře i dole a cenu investic tím průměrujete.

Poměrně jednoduše můžete investovat i do nemovitostí. Např. díky platformě Upvest se můžete podílet na financování developerských projektů a komerčních nemovitostí. Od této příležitosti vás dělí jen málo. Stačí se zaregistrovat, vybrat si projekt a investovat.

Začněte investovat

Související články