Minimální výše investice

Od kolika peněz můžete investovat

Začít můžete i s pár stovkami. Nepotřebujete desetitisíce ani nejdřív našetřit větší částku. Že je investování jen pro bohaté, patří mezi nejčastější mýty, které o něm panují.

Když máte několik stovek nebo tisíc

Kupříkladu na investiční fondy stačí i 500 Kč, pokud se chystáte investovat pravidelně. Pakliže chcete posílat peníze do investic jednorázově, ani tak nepotřebujete vysoké částky. Investice je možná už od pár tisíc.

Díky fondům jde s menšími částkami investovat i do oblastí, které jinak mohou být vnímané jako finančně těžko dostupné – třeba drahé kovy, akcie velkých firem nebo energetika.

Dokonce i investice do nemovitostí a developerských projektů může být záležitostí nižších tisíců, ne milionů. A to díky crowdfundingovému investování na online platformách. Ty otevírají tento typ investic i pro drobné investory, kteří by na takové projekty běžně nedosáhli.

Takovou online platformou je například Upvest, u kterého navíc jako klient Komerční banky nemusíte platit vstupní poplatky. Minimální výše investice do projektu na Upvestu je 5 000 Kč.

Když máte vyšší částku

Možná máte k dispozici větší částku, kterou jste našetřili. Nebo jste třeba nějaké peníze zdědili a hledáte příležitosti, jak je vhodně zhodnotit.

Můžete využít investičního manažera, který vám pomůže se správou a sestavením vašeho portfolia. Investování pak probíhá na doporučení odborníků. V Komerční bance se můžete na investičního manažera obrátit, pokud máte na investice 250 000 Kč a víc.

Začněte investovat

Související články