Vaše platební karta

Jak ochránit
platební kartu

Jaké jsou triky zlodějů?
Hlídejte si PIN a z podezřelých bankomatů
nevybírejte.

Bezpečnost karet na cestách

Vyhněte se nepříjemnostem při používání platební karty v cizině. Připravili jsme pro vás několik rad a tipů, jak na to.

1.

Chraňte svůj PIN, nedejte nikomu šanci dívat se vám přes rameno, když zadáváte PIN.

2.

Při zadávání PIN zakrývejte volnou rukou klávesnici. Tento způsob ochrany je jednoduchý a účinný.

3.

Pokud je na bankomatu cokoli podezřelého (vypadá jinak, jsou na něm stopy lepidla apod.), transakci zrušte a okamžitě kontaktujte Klientskou linku pro Platební karty +420 955 512 230.

4.

Dávejte pozor na cizí osoby, které se kolem bankomatu pohybují. Pokud vám někdo nabízí pomoc, nenechte se vyvést z míry a této osobě svůj PIN nesdělujte.

5.

Pokud je to možné, používejte bankomaty, které znáte.

6.

Držte svůj PIN v tajnosti. Nikdo není oprávněn požadovat od vás PIN, nesmí jej znát ani banka či policie.

7.

Pravidelně sledujte pohyb na svém účtu a v případě nesrovnalostí kontaktujte +420 955 512 230.

Přehled hrozeb

Na co si dát pozor

Okamžitě využijte všech možností, jak změnit heslo nebo PIN. Pokud nemáte příležitost ke změně, protože nejste u počítače, kontaktujte Klientskou linku přímého bankovnictví na čísle +420 955 551 552 a požádejte o zablokování přístupu. Čím dříve toto provedete, tím menší je šance, že dojde ke zneužití těchto citlivých údajů.

V žádném případě tyto údaje nesdělujte. Nikdy nikomu tyto údaje nesdělujte po telefonu. Nevíte totiž, kdo je na druhé straně drátu. Zaměstnanci banky po vás tyto údaje po telefonu nikdy požadovat nebudou. Pokud se volající představí jako pracovník banky a bude po vás tyto informace chtít, jedná se o podvod.

Automatická ochrana Trusteer Rapport je nastavena pro stránky Komerční banky. Do ochrany lze ale přiřadit jakoukoliv jinou zabezpečenou a citlivou stránku. Trusteer Rapport umí kontrolovat zadávání čísla karet v rámci nákupů a upozorní vás, pokud byste se chystal zadat číslo karty na podezřelé stránce.