Pokud máte podezření na zneužití kreditní karty, ihned volejte na +420 955 512 230, kde vám kartu trvale zablokujeme. Pomůžeme vám také na jakékoli pobočce. Nová karta vám přijde během několika dnů poštou. Když s kartou přijdete i o doklady, můžete si stále na pobočce vybrat peníze, a to až do výše 6 500 Kč. Pokud jste kartu neztratili, ale pouze zapomněli na bezpečném místě, můžete si ji sami zamknout a potom zase odemknout. Kreditní i debetní karty před zneužitím ochrání pojištění – to se u nás vztahuje i na karty jiných bank a důležité osobní věci. 

Stane se to raz dva. Platební kartu můžete zapomenout v obchodě na pokladně, u bankomatu nebo třeba na stole v restauraci. A když vám někdo ukradne peněženku, jako první půjde právě po kartách. Ať už se jedná o debetní, nebo kreditní kartu, na nic nečekejte a hned volejte na naši zákaznickou linku +420 955 512 230. Po nahlášení ztráty nebo podezření na odcizení vám kartu okamžitě stoplistujeme. Stoplistace je trvalá blokace karty. S kartou od té chvíle nemůže platit nebo vybírat peníze.

Pokud zrovna nemáte telefon po ruce nebo nemůžete z nějakého důvodu volat, pomůžeme vám také na nejbližší pobočce.

Stoplistace (zablokování) karty je nevratná, ale během několika dní od nás dostanete kartu novou. Pošleme vám ji poštou nebo si pro ni můžete přijít na pobočku. Situaci vždy řešíme v co nejkratší možné době, abyste mohli svou kartu a účet využívat zase naplno. 

Okamžitý výběr peněz na pobočce při ztrátě dokladů i karty

Někdy se spolu s kartou ztratí i celá peněženka s osobními doklady, což vám zkomplikuje možnost dostat se k penězům na účtu. V takovém případě si můžete ve všech našich pobočkách po celé ČR v tzv. nouzovém režimu vybrat peníze na nezbytné výdaje i bez občanky. Z vašeho účtu vám můžeme vydat až 6 500 Kč.

Kartu můžete sami zamknout

Může se stát, že si kartu neztratíte, ale třeba jen zapomenete třeba na chalupě. V takovém případě, pokud si ji můžete zamknout kartu sami v internetovém nebo mobilním bankovnictví. Toto zamčení kartu dočasně zablokuje, takže s ní nepůjde platit, ani vybírat hotovost (platí i pro digitální verzi v mobilu či hodinkách). Až se pro kartu vrátíte, zase si ji sami odemknete a můžete ji v klidu dál používat. Zamčení karty je praktické využívat i pro cesty do zahraničí. 

Pojistěte se proti zneužití karty

Abyste měli jistotu, že při ztrátě karty nepřijdete o peníze, sjednejte si pojištění platebních karet Merlin. Když dojde ke zneužití karty, Merlin vám částku do určité výše vrátí. Vztahuje se i na některé bankovní poplatky spojené se ztrátou karty jako je třeba poslání nového PIN kódu nebo vydání nové karty po blokaci.

Pojištění se vztahuje i na karty jiných bank nebo vaše osobní věci jako jsou klíče nebo peněženka. Platí po celém světě, takže se skvěle hodí na dovolenou nebo jiné výlety do ciziny. A ve variantě pro děti zahrnuje i pojištění odpovědnosti za škodu, když se dítěti podaří něco rozbít.

Kreditní karty od Komerční banky jsou navíc chráněny celou řadou dalších pojistek, jako například pojištění nákupů na internetu. Stejně jako ke každému jinému úvěrovému produktu, si k nim můžete sjednat i pojištění schopnosti splácet.

Klientská linka pro blokaci platebních karet  +420 955 512 230. 

 

Uložte si číslo do svého telefonu.