Dotace na udržitelné bydlení

Pomůžeme vám s výběrem dotací z programu Nová zelená úsporám
Chci konzultaci
Udržitelné bydlení

Vyberte si z nabídky dotací

Nová zelená úsporám Standard

Dotace pro majitele domů, kteří chtějí zlepšit své bydlení, pořídit čisté zdroje energie a ušetřit za vytápění a vodu

  • Pro všechny vlastníky rodinných domů a trvale obývaných rekreačních budov
  • Až 50% dotace, vyplácena je zpětně
  • Na dílčí renovace, fotovoltaiku, výměnu zdrojů a další úsporná opatření
  • K zateplení možnost výhodného úvěru
  • Bonus za kombinaci opatření a znevýhodněné regiony
  • V nabídce i dotace pro bytové domy


Kompletní informace najdete na stránkách Nová zelená úsporám.

NZÚ Standard - schéma domečku

Pomůžeme vám s financováním udržitelného bydlení

Úsporná opatření zhodnotí vaši nemovitost i s výhledem do budoucna, kdy požadavky na energetické a ekologické vlastnosti budov budou stále více ovlivňovat jejich cenu. Zároveň díky snížení spotřeby sníží vaše budoucí výdaje za energie.

Ke snížení vstupní investice můžete využít jak dotace, tak zvýhodněné financování Skupiny KB, které vám umožní realizovat vše, co byste si rádi užívali ve svém vysněném udržitelném bydlení.
Půjčka na udržitelné bydlení

Půjčka na udržitelné bydlení

Získejte úrok od 3,19 % p. a.
od Modré pyramidy
Hypotéka na udržitelné bydlení

Hypotéka na udržitelné bydlení

Úroková sazba už od 5,09 % p. a.

Příklad půjčky na udržitelné bydlení

RPSN níže uvedeného příkladu je 6,05 %.

Výše úvěru na bydlení s požadovaným zřízením zástavního práva k pohledávce na výplatu vkladu ze stavebního spoření je 400 000 Kč. Splatnost úvěru je 15 let, pevná roční úroková sazba s fixací 5 let je 5,79 %. Měsíční splátky: 1. splátka je 1 801 Kč, 2.– 180. splátka je 3 348 Kč, 181. splátka je 3 324 Kč. Splátky ve fázi překlenovacího úvěru nevedou k okamžitému umořování jistiny. Celková částka splatná spotřebitelem je 604 640 Kč a celková doba trvání smlouvy o spotřebitelském úvěru je 181 měsíců. S úvěrem jsou dále spojené následující úhrady: vedení účtu stavebního spoření a úvěru ve fázi přiděleného úvěru 25 Kč měsíčně. Pro získání úvěru za nabízených podmínek je nezbytné uzavření smlouvy o stavebním spoření. Pro získání úvěru za nabízených podmínek je nezbytné uzavření smlouvy o stavebním spoření. Pro účely reprezentativního příkladu se vychází z data uzavření smlouvy o úvěru k 1.1. daného roku a z data čerpání úvěru k 2.1. daného roku. 

Reprezentativní příklad (Půjčka na udržitelné bydlení – financování s programem NZÚ Oprav dům po babičce):

RPSN níže uvedeného příkladu je 3,22%. 

Výše úvěru na bydlení s požadovaným zřízením zástavního práva k pohledávce na výplatu vkladu ze stavebního spoření je 500 000 Kč. Splatnost úvěru je 20 let, pevná roční úroková sazba s fixací na celou splatnost úvěru je 3,19 %. Měsíční splátky: 1. splátka je 1 241 Kč, 2.– 180. splátka je 2 815 Kč, 181. splátka je 2 632 Kč. Splátky ve fázi překlenovacího úvěru nevedou k okamžitému umořování jistiny. Celková částka splatná spotřebitelem je 676 927 Kč a celková doba trvání smlouvy o spotřebitelském úvěru je 241 měsíců. S úvěrem jsou dále spojené následující úhrady: vedení účtu stavebního spoření ve fázi překlenovacího úvěru 25 Kč měsíčně. Pro získání úvěru za nabízených podmínek je nezbytné uzavření smlouvy o stavebním spoření. Úvěr je určen výhradně na kofinancování investičního záměru realizovaného v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám “Oprav dům po babičce“, ke kterému byla klientovi přiznána příslušná dotace z tohoto programu. Pro účely reprezentativního příkladu se vychází z data uzavření smlouvy o úvěru k 1.1. daného roku a z data čerpání úvěru k 2.1. daného roku.

Spočítejte si úvěr na udržitelné bydlení

Spočítejte si úvěr na udržitelné bydlení

Abyste půjčku získali, musíte využít minimálně 50 % z poskytnutých peněz na financování udržitelného bydlení.

Otevřít kalkulačku na webu Modré pyramidy

Poradíme vám

Poskytovatelem dotačního poradenství je Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s., člen skupiny KB. S případnými dotazy nám zavolejte na infolinku tel. +420 210 220 230, nebo napište na: modralinka@modrapyramida.cz

Můžeme vám nabídnout víc

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si víc o udržitelných technologiích

Hodí se vědět

Hodí se mít

MojePojištění majetku

MojePojištění majetku

Pojištění nemovitosti, domácnosti
a odpovědnosti