Rychlá
pomoc

Certifikát můžete mít uložený
na čipové kartě.

Certifikát v souboru již není možné sjednat.
Informace o způsobech přihlášení,
které nahrazují certifikát v souboru naleznete v sekci Jak se přihlásit.

O certifikátech

  • Osobní certifikát na čipové kartě zajišťuje vyšší zabezpečení uložení certifikátu. Certifikát z karty nelze žádným způsobem zkopírovat. Pokud tedy nedojde k fyzické ztrátě čipové karty, je zneužití certifikátu prakticky vyloučeno. Práce s certifikátem na čipové kartě je také mnohem snazší a rychlejší, protože zadáváte pouze 4místný PIN. Vždy využívejte externí čtečku s klávesnicí, která zajistí nejvyšší možnou míru bezpečí při zadávání PINu
  • Firemní certifikát slouží pro zabezpečení komunikace při automatickém stahování účetních dat a Výpisů z akceptace platebních karet pomocí Přímého kanálu a pro zabezpečení komunikace mezi internetovým obchodem a námi pro využívání tlačítka MojePlatba.
  • Osobní i firemní certifikát je platný 2 roky. Prodloužit ho můžete online 90 dní před vypršením platnosti. Pokud si ho do té doby neprodloužíte, budete to muset napravit osobně na pobočce.
  • Ke správnému fungováni potřebujete mít nainstalovanou čtečku čipových karet. Poté jďete na portál MůjProfil. Zadejte Identifikační číslo, které najdete ve smlouvě uzavřené na pobočce, a heslo, které vám přišlo SMS zprávou.

Aktualizováno: 11. 09. 2020

293 z Vás označilo za užitečné

Byla pro vás tato odpověď užitečná?