Jak získám a nainstaluji certifikát?

26 z Vás označilo tuto informaci za užitečnou

Rychlá
pomoc

Certifikát můžete mít nainstalovaný
v souboru v prohlížeči, nebo uložený
na čipové kartě.

Údaje potřebné k instalaci získáte při sjednání
internetového bankovnictví na pobočce.

Vyberte si

V souboru

Nejdříve se přihlaste do Certifikačního průvodce a klikněte na "Vytvořit nový certifikát". Zadejte Identifikační číslo, které najdete ve smlouvě uzavřené na pobočce, a heslo, které vám přišlo SMS zprávou. A hotovo, můžete se přihlásit do bankovnictví.

TIP: Certifikát si uložte na USB disk, ochrání vás v případě ztráty.

Na čipové kartě

Ke správnému fungování potřebujete nainstalovat čtečku čipových karet. Poté se přihlaste do Certifikačního průvodce a klikněte na "Vytvořit nový certifikát". Zadejte Identifikační číslo, které najdete ve smlouvě uzavřené na pobočce, a heslo, které vám přišlo SMS zprávou. A hotovo, můžete se přihlásit do bankovnictví.

O certifikátech
  • Osobní certifikát v souboru je doplněn autorizačními SMS zprávami, kterými potvrzujete jednotlivé operace. SMS je zasílána na základě vyhodnocení rizika dané transakce.
  • Firemní certifikát slouží pro zabezpečení komunikace při automatickém stahování účetních dat a Výpisů z akceptace platebních karet pomocí Přímého kanálu a pro zabezpečení komunikace mezi internetovým obchodem a námi pro využívání tlačítka MojePlatba.
  • Osobní certifikát na čipové kartě zajišťuje vyšší zabezpečení uložení certifikátu. Certifikát z karty nelze žádným způsobem zkopírovat. Pokud tedy nedojde k fyzické ztrátě čipové karty, je zneužití certifikátu prakticky vyloučeno. Práce s certifikátem na čipové kartě je také mnohem snazší a rychlejší, protože zadáváte pouze 4místný PIN. Vždy využívejte externí čtečku s klávesnicí, která zajistí nejvyšší možnou míru bezpečí při zadávání PINu
  • Osobní i firemní certifikát je platný 2 roky. Prodloužit ho můžete online 90 dní před vypršením platnosti. Pokud si ho do té doby neprodloužíte, budete to muset napravit osobně na pobočce.

Aktualizováno: 20. 08. 2018

26 z Vás označilo za užitečné

Byla pro vás tato odpověď užitečná?