V Komerční bance nabízíme výhodné půjčky pro studenty, které lze využít na jakékoli účely. Sepsali jsme pro vás základní podmínky, jak taková studentská půjčka funguje nebo v jakých případech by se vám mohla hodit.

Studentská půjčka je určena pro studenty středních, vyšších odborných a vysokých škol v ČR i zahraničí. Studentům programu Erasmus nabízíme navíc i G2 účet s balíčkem Erasmus s vedením účtu v EUR nebo USD a embosovanou debetní kartou G2 s vlastním designem

U studentské půjčky můžete dosáhnout až na částku 600 000 Kč. Velkou výhodou je možnost splácet pouze úroky až do doby, než studium ukončíte. Když si tedy například vezmete půjčku v prvním ročníku, můžete po dobu pěti let studia hradit úroky a po nástupu do prvního zaměstnání začít splácet jistinu (část půjčky bez úroků). Jistinu půjčky můžete samozřejmě také začít splácet dřív, třeba díky příjmu z brigád.

studentka u pocitace

Kdy se nejčasteji hodí studentská půjčka

  • Chcete za studiem vycestovat do zahraničí nebo absolvovat Erasmus
  • Nemáte dost prostředků na nákup notebooku, mobilu nebo další elektroniky, kterou potřebujete ke studiu
  • Potřebujete zaplatit ubytování nebo kauci na pronájem bytu
  • Hledáte půjčku na školné kvůli poplatkům na vaší střední nebo vysoké škole
  • Chtěli byste absolvovat vzdělávací kurz a potřebujete zaplatit větší obnos najednou

Pro odhad, kolik byste si mohli půjčit za jakých podmínek, vyzkoušejte naši online úvěrovou kalkulačku.

Načítám

Reprezentativní příklad:

Výše úvěru 550 000 Kč, splatnost 10 let, pevná úroková sazba 3,80 % p.a, RPSN 3,87 %, celková splatná částka 662 072,28 Kč. 1. splátka úroků 1103,06 Kč, 2.–119. anuitní splátka 5555 Kč, 120. anuitní splátka 5479,22 Kč. Měsíční poplatky za: spravování úvěru 0 Kč, vedení běžného účtu MůjÚčet 0 Kč, el. výpisy 0 Kč. Příklad je spočítán k datu čerpání 1. 5. 2020 a termínu splácení úvěru vždy k 20. dni v měsíci. V případě poskytnutí úvěru na základě online žádosti není účtován jednorázový poplatek za sjednání.

Úvěry poskytujeme se splatností 12 až 96 měsíců a s RPSN do max. 14,88 %.

Další informace ke studentským půjčkám

U studentských půjček zdarma vyřizujeme spoustu věcí jako například: 

  • Žádost o půjčku včetně zpracování a vyhodnocení
  • Měsíční správu půjčky
  • Změny ve smlouvě jako například osobní údaje, změny formy výpisů a podobně
  • Elektronický výpis z účtu
  • Předčasné splacení

Kompletní podmínky najdete přímo na stránkách studentských půjček.  

Nejlepší půjčky jsou takové, které se vám přizpůsobí. Právě proto přistupujeme v Komerční bance ke každému klientovi individuálně. Takže i když budete například potřebovat na 3 měsíce odložit splátky, stačí nám to včas oznámit a společně vymyslíme vhodné řešení.

Zájemci o půjčku nám mohou nechat své telefonní číslo nebo se objednat na pobočku. Klientům, co u nás mají účet, stačí zažádat přes aplikaci MojeBanka nebo Mobilní banka (deeplinky).

Přejeme hodně sil při studiu.