V Komerční bance nabízíme výhodné půjčky pro studenty, které lze využít na jakékoli účely. Sepsali jsme pro vás základní podmínky, jak taková studentská půjčka funguje nebo v jakých případech by se vám mohla hodit.

Studentská půjčka je určena pro studenty středních, vyšších odborných a vysokých škol v ČR i zahraničí. Studentům programu Erasmus nabízíme navíc i G2 účet s balíčkem Erasmus s vedením účtu v EUR nebo USD a embosovanou debetní kartou G2 s unikátním designem

U studentské půjčky můžete dosáhnout až na částku 600 000 Kč. Velkou výhodou je možnost splácet pouze úroky až do doby, než studium ukončíte. Když si tedy například vezmete půjčku v prvním ročníku, můžete po dobu pěti let studia hradit úroky a po nástupu do prvního zaměstnání začít splácet jistinu (část půjčky bez úroků). Jistinu půjčky můžete samozřejmě také začít splácet dřív, třeba díky příjmu z brigád.

studentka u pocitace

Kdy se nejčasteji hodí studentská půjčka

Chcete za studiem vycestovat do zahraničí nebo absolvovat Erasmus

Nemáte dost prostředků na nákup notebooku, mobilu nebo další elektroniky, kterou potřebujete ke studiu

Potřebujete zaplatit ubytování nebo kauci na pronájem bytu

Hledáte půjčku na školné kvůli poplatkům na vaší střední nebo vysoké škole

Chtěli byste absolvovat vzdělávací kurz a potřebujete zaplatit větší obnos najednou

Pro odhad, kolik byste si mohli půjčit za jakých podmínek, vyzkoušejte naši online úvěrovou kalkulačku.

Načítám

Reprezentativní příklad:

Výše úvěru 550 000 Kč, splatnost 10 let, pevná úroková sazba 3,80 % p.a, RPSN 3,87 %, celková splatná částka 662 072,28 Kč. 1. splátka úroků 1103,06 Kč, 2.–119. anuitní splátka 5555 Kč, 120. anuitní splátka 5479,22 Kč. Měsíční poplatky za: spravování úvěru 0 Kč, vedení běžného účtu MůjÚčet 0 Kč, el. výpisy 0 Kč. Příklad je spočítán k datu čerpání 1. 5. 2020 a termínu splácení úvěru vždy k 20. dni v měsíci. V případě poskytnutí úvěru na základě online žádosti není účtován jednorázový poplatek za sjednání.

Úvěry poskytujeme se splatností 12 až 96 měsíců a s RPSN do max. 14,88 %.

Další informace ke studentským půjčkám

U studentských půjček zdarma vyřizujeme spoustu věcí jako například: 

  • Žádost o půjčku včetně zpracování a vyhodnocení
  • Měsíční správu půjčky
  • Změny ve smlouvě jako například osobní údaje, změny formy výpisů a podobně
  • Elektronický výpis z účtu
  • Předčasné splacení

Kompletní podmínky najdete přímo na stránkách studentských půjček.  

Nejlepší půjčky jsou takové, které se vám přizpůsobí. Právě proto přistupujeme v Komerční bance ke každému klientovi individuálně. Takže i když budete například potřebovat na 3 měsíce odložit splátky, stačí nám to včas oznámit a společně vymyslíme vhodné řešení.

Zájemci o půjčku nám mohou nechat své telefonní číslo nebo se objednat na pobočku. Pokud u nás už máte účet, stačí zažádat přes aplikaci MojeBanka nebo Mobilní banka.